*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > رهبر مقتدر و حکیم و مردم انقلابی، اجازه فتنه‌گری نخواهند داد


اخبار افق شماره خبر: ٣٩٦٦١٥ ٢٠:٢٨ - 1396/10/11   رهبر مقتدر و حکیم و مردم انقلابی، اجازه فتنه‌گری نخواهند دادگرامی‌داشت یوم‌الله 9 دی از سوی طلاب حوزه علمیه قم در مدرسه مبارکه فیضیه ارسال به دوست نسخه چاپي


رهبر مقتدر و حکیم و مردم انقلابی، اجازه فتنه‌گری نخواهند دادگرامی‌داشت یوم‌الله 9 دی از سوی طلاب حوزه علمیه قم در مدرسه مبارکه فیضیه

رهبر مقتدر و حکیم و مردم انقلابی، اجازه فتنه‌گری نخواهند داد


به گزارش خبرگزاری حوزه، حجةالاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با ذکر این مطلب که دو عامل، موجب پیروزی در فتنه 88 و ایجاد اعجاز 9 دی شد، گفت: رهبری اولین و مهم‌ترین عامل پیروزی ما در فتنه 88 بود. وی افزود: وجود رهبری جامع‌الشرایط، کامل، قاطع، بصیر، به‌روز و شجاع عامل اصلی پیروزی ما بود؛ رهبری که چونان روایات پبامبر و اهل‌بیت علیهم السلام در این عرصه مثل کوه ایستادگی کردند؛ اگر چه برخی از خواص لغزیدند؛ ولی بار کم‌کاری و کوتاهی خواص را مقام معظم رهبری به‌تنهایی به دوش کشیدند...

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجةالاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با ذکر این مطلب که دو عامل، موجب پیروزی در فتنه 88 و ایجاد اعجاز 9 دی شد، گفت: رهبری اولین و مهمترین عامل پیروزی ما در فتنه 88 بود. وی افزود: وجود رهبری جامعالشرایط، کامل، قاطع، بصیر، بهروز و شجاع عامل اصلی پیروزی ما بود؛ رهبری که چونان روایات پبامبر و اهلبیت علیهم السلام در این عرصه مثل کوه ایستادگی کردند؛ اگر چه برخی از خواص لغزیدند؛ ولی بار کمکاری و کوتاهی خواص را مقام معظم رهبری بهتنهایی به دوش کشیدند.

نماینده مجلس شورای اسلامی بصیرت، تبعیت و حضور مردم در صحنه را عامل دوم پیروزی بر جریان فتنه 88 دانست و گفت: در هر جای تاریخ که این دو عامل با هم عجین شده، موجب سربلندی و عبور از بحرانها را رقم زده است.

وی تصریح کرد: هرجا که رابطه مردم با پیشوا و رهبر حق و عدل تضعیف شد، سقوط و لغزش و پسرفت در جامعه اسلامی ایجاد میشود؛ اگر مردم پشت سر رهبری حرکت کردند؛ ولی وقتی خواص بدون درک اصول و مبانی اوامر رهبری، آنرا به جامعه انتقال ندادند، نظام نیز فرو میریزد.

حجةالاسلام والمسلمین ذوالنوری اظهار کرد: بهرغم سقوط برخی خواص، نظام ما به این دلیل که نظام امتمحور و اماممحور است، سقوط نکرد؛ شاهراههای اعتقادات مردم آنها را به رهبری و ولایت فقیه متصل میکند و اگر چنین شرایطی در کوفه و کربلا بود، هیچ امامی به مسلخ نمیرفت.

وی با ذکر این مطلب که اگر 9 دی نبود قطار انقلاب در مسیر و ریل دیگری حرکت میکرد، خاطرنشان کرد: وقتی سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی را در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گوش کردم، به خود شک کردم که مسلمانم؛ وگرنه باید سکته میکردم؛ چرا باید بهشکلی عمل کرد که رهبری اینگونه سخن بگویند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی و عدم عملیاتی کردن آن از سوی دستگاههای اجرایی، افزود: رهبری فرمودند که آسیبهای اجتماعی کمرشکن است؛ با کدام شاخصها میگویند آسیبهای اجتماعی کاهش پیدا کرده است؟!

حجةالاسلام والمسلمین ذوالنوری با ذکر این مطلب که حل مشکلات مردم مطالبه مستمر رهبر انقلاب است، بیان کرد: چرا کنترل نظام بانکی و مؤسسات مالی بهشکلی است که مردم مالباخته میشوند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیگانگان از احساسات مردمی که در اثر فشارهای اقتصادی به تنگ آمدهاند، سوءاستفاده میکنند، افزود: فضای مجازی قتلگاه جوانان ماست؛ چرا برخی حرفها را برای جذب و حمایت چند نفر رذلی بزنیم که به نفع محمدرضاشاه شعار میدهند.

حجةالاسلام والمسلمین ذوالنوری با اشاره به تحرکات روزهای اخیر نیز، اظهار کرد: مطمئن باشید که مردم ما فریب این شیادان را حتی اگر در قم هم این صدا در بیاید، نخواهند خورد؛ ولی مسئولان نباید اجازه بدهند که فشار اقتصادی بر مردم اثر کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سخن من نافی خدمات نظام اسلامی به مردم نیست؛ رشد ما در خیلی از زمینهها دنیا را متحیر کرده است؛ ولی در تراز انقلاب اسلامی راههای نرفته طولانی داریم که با گامهای بلند مسئولان باید طی شود.

وی با اشاره به آسیبشناسی فتنه 88 و بسترهای شکلگیری قیام 9 دی، گفت: ریشه این فتنه را باید در آن جلسهای دانست که 13 ماه پیشاز آن، در آمریکا با حضور سران اپوزوسیون رقم خورد.

حجةالاسلام والمسلمین ذوالنوری اظهار کرد: کمیته صیانت از انتخابات تشکیل شد و تشکیل این کمیته یک پیام بینالمللی داشت؛ جامعهشناسان بیان میکنند که بقا و دوام نظام سیاسی، بستگی به سرمایه ملی نظام دارد و در این زمینه مصادیق متعددی ذکر میشود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مهمترین مصادیق سرمایه ملی اعتماد مردم به نظام است، تصریح کرد: تشکیل کمیته صیانت از آرا به این معنی است که ما به نظام خود ایمان و اعتماد نداریم؛ مقام معظم رهبری فرمودند: کسانی که اعتبار عمومی را هدف قرار دادند، خیانت نابخشودنی انجام دادند و زمینه را برای فتنه مهیب بعدی ایجاد کردند.

حجةالاسلام والمسلمین ذوالنوری با اشاره به اظهارات برخی که میگفتند اگر شورای نگهبان و نیروهای مسلح بگذارند، انتخابات سالمی برگزار میشود و این مسئله، کلید همان آتشی بود که ماهها قبلاز آن خبر میدادند؛ چون میدانستند که چه هیزمی برای این فتنه فراهم کردهاند، بیان کرد: بهانه تقلب در انتخابات و بهدنبال آن ابطال آن مطرح شد؛ در حالیکه در نظام سیاسی و قانون اساسی ما هیچ ابهام، گره و بنبستی برای مسیر قانونی انتخابات وجود ندارد و همه چیز معین است.

وی گفت: این خواسته با کمترین مبانی شعور و عقل سیاسی و انصاف اجتماعی سازگاری نداشت و طبیعی بود که نظام سیاسی ما زیربار چنین اجحافی نخواهد رفت؛ ولی فتنهگران بدون هیچ ادعای قانونی، بر این ادعای ناحق و دیکتاتورمآبانه خود تأکید کردند و تمام نظام سلطه وارد پشتیبانی از این جریان فتنه شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانهای فتنهگر در آن سالها، بیان کرد: کدام جبهه ضدانقلاب را سراغ داریم که در صف فتنهگران قرار نگرفتند و کدام یک از سران فتنه را میشناسیم که در آن زمان پشت سر این فتنهگران قرار نگرفتند!

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مگر با پیمانشکنی هر جیرهخوار نظام سلطهای، حاکم اسلامی باید حکومت را به آنها بسپارد؛ برخی از خواص بیبصیرت در این زمینه سکوت کردند. سخن ما تنها با خواص بیبصیرت نیست؛ بلکه حرف ما با خواص خائن است؛ سکوت خواص کمتر از دیگران ضربه نزد؛ وقتی یکی از خواص سکوت میکند، بذر تردید را در دل مردم میکارد.

گفتنی است، هم صدا با حوزه علمیه قم، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف ملت در استانهای قم، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، اهواز، مشهد مقدس، خراسان شمالی، مازندران، ساری، همدان، قزوین، کرمان، کردستان، لرستان و... با سردادن شعارهایی، ضمن اعلام انزجار از بانیان و حامیان فتنه 88، حمایت خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تجدید بیعت دوباره با آرمانهای امام راحل و شهدا اعلام نمودند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج
يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

افق حوزه عربی (3)

 

ویژه نامه الحاد جدید


ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی

 


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد