*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی 9 


افق پارسایی 9 شماره خبر: ٣٧٤٧٨٦ ١٤:٥٣ - 1394/12/24   توصیه سیدبن‌ طاووس‌ قدس‌سره خطاب به فرزندش ارسال به دوست نسخه چاپي


توصیه سیدبن‌ طاووس‌ قدس‌سره خطاب به فرزندش

ضرورت محاسبه نفس قبل از خواب


▪ توصیه سیدبن‌ طاووس قدس‌سره خطاب به فرزندش و ای فرزندم! آن‌چه را که در وقت خواب به آن محتاجی، برایت ذکر نمایم؛ که چون به آن‌ها عمل نمایی، خداوند خواب تو را، خواب اهل یقین و صاحبان معرفت و مراقبت قرار دهد. ....توصیه سیدبن طاووس قدس‌سره خطاب به فرزندش

و ای فرزندم! آنچه را که در وقت خواب به آن محتاجی، برایت ذکر نمایم؛ که چون به آنها عمل نمایی، خداوند خواب تو را، خواب اهل یقین و صاحبان معرفت و مراقبت قرار دهد.

پس قبل از آن که به بستر خواب روی، با کمال ادب در مقابل مالک وجود و حیات و عافیت و قیام و قصور خود بنشین، و آنچه که از تو صادر شده و موجب غفلت از یاد خدا و تفریط در اطاعت حضرتش بوده است، بیاد بیاور، و از آنچه از آن توبه نکردهای فیالحال توبه کن؛ زیرا که در حال خواب اسیری هستی که هیچگونه قدرت نداری که به خود نفعی رسانی یا از خود دفع ضرر و آفتی نمایی؛ روح و جسم خود و سایر نعمتهایی که خداوند به تو عنایت فرموده است را واگذاشتهای در حالیکه قدرت بر دفاع از آنها را نداری، و کمترین آسیبی را از آنها جلوگیری نتوانی کرد.

پس با مولای خود صلح کن! صلح بنده ذلیل فقیر حقیر با مولای جلیل کبیر خود، و در مقابل عظمتش خاضع و خاشع باش، و خود و آنچه را به تو عنایت فرموده است به وی تسلیم کن، و در نزد حضرتش به ودیعت و امانت بسپار تا از خطر ضایع شدن، سالم بماند.

منبع: برنامه سعادت (ترجمه کشفالمحجه لثمرةالمهجه)؛ چاپ اول‏، ص135

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج
شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام