*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > رسالت جهانی 


خبر, رسالت جهانی شماره خبر: ٣٥٩٠١٩ ٠٠:٠٢ - 1393/12/11   حجة‌الاسلام والمسلمین محسن ربانیمدیر مؤسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق ارسال به دوست نسخه چاپي


حجة‌الاسلام والمسلمین محسن ربانیمدیر مؤسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق

نیازمند یکصد هزار مبلغ زبان‌دان در آمریکای لاتین هستیم


پژوهشگر عرصه بین‌الملل گفت: امروز جهانیان مشتاق‌اند پیام‌های امام راحل رحمة‌الله‌علیه و سخنان مقام معظم رهبری را شنیده و آن‌را بفهمند؛ پس احتیاج داریم با یادگیری زبان، این پیام‌ها و سخنان را به آنان منتقل کنیم.

پژوهشگر عرصه بینالملل گفت: امروز جهانیان مشتاقاند پیامهای امام راحل رحمةاللهعلیه و سخنان مقام معظم رهبری را شنیده و آنرا بفهمند؛ پس احتیاج داریم با یادگیری زبان، این پیامها و سخنان را به آنان منتقل کنیم.

حجةالاسلام والمسلمین محسن ربانی در گفتوگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به آیه 107 سوره انبیا، اسلام را دین جهانی دانست و گفت: اگر اسلام دین جهانی است؛ پس احتیاج دارد حوزه آن را به زبانهای روز دنیا در سراسر جهان تبلیغ کند. وی با بیان این مطلب که زبان وسیله انتشار اسلام در دنیاست، تصریح کرد: امروز در فضای مجازی همچون: ماهواره، اینترنت، صفحات اجتماعی و... نیاز داریم با دانستن زبان، اسلام جهانی را معرفی کرده و پیام آنرا به مخاطبین خود برسانیم. حجةالاسلام والمسلمین ربانی تأکید کرد: انتظار امروز جهانیان از ایران برای رساندن پیامهای دین مبین اسلام به آنان، یکی از عوامل اهمیت موضوع زبانآموزی است.

در آمریکای لاتین نیازمند 100 هزار مبلغ هستیم

وی با بیان اینکه ما در آمریکای لاتین، یک میلیارد جمعیت داریم که به زبان اسپانیولی و پرتغالی سخن میگویند، اظهار داشت: امروز درخواستها در جوامع و مراکز علمی و بینالمللی از ایران بسیار بالاست؛ برای پوشش این تعداد در آمریکای لاتین، نیازمند 100 هزار مبلغ هستیم تا بتوانیم ندای اسلام را به گوش آنان برسانیم.

مدیر مؤسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق با اشاره به تبلیغات و هجمههای دشمنان بر ضد انقلاب اسلامی ایران، ابراز داشت: حجم تبلیغات ضد ایرانی و اسلامی در دنیا بسیار وسیع است و اگر میتوانستیم با دانستن زبان، به این هجمهها پاسخ دهیم، شاید به این اندازه ذهنها نسبت به ایران خراب نشده و ایرانهراسی و اسلامهراسی رواج پیدا نمیکرد.

وی با تأکید بر اینکه فراگیری زبان باید یکی از برنامههای ضروری حوزه باشد، خاطرنشان ساخت: طلاب عزیز باید با بررسی و نیازسنجی وارد عرصه فراگیری زبان شوند تا بتوانند تأثیرگذار باشند.

عدم برنامهریزی، آفت ورود به عرصه فراگیری زبان است

حجةالاسلام والمسلمین ربانی، یکی از مشکلات ورود به عرصه فراگیری زبان را عدم برنامهریزی مناسب عنوان کرد و گفت: در موارد متعددی، طلاب با احساس وظیفه و تکلیف وارد عرصه فراگیری زبان در برخی از مؤسسات شدهاند که متأسفانه با عدم برنامهریزی از سوی آن مؤسسه، هم دروس حوزوی خود را از دست دادهاند و هم از زبانی که بلد بودهاند، استفاده نشده است و در نتیجه آنرا رها کردهاند!

مبلغین بینالمللی با شناخت وارد کشورها شوند

مدیر مؤسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق با تأکید بر اینکه مبلغین بینالمللی باید با محتوای علمی و دینی کامل وارد این کشورها شوند، ابراز داشت: روحانیون باید در ابتدا آگاهی کلی از آن کشور و دین مردم داشته و با شناخت به مباحث مسلمانان، مسیحیان، لائیکها، ارمنیها و ... به تبلیغ دین مبین اسلام بپردازند.

زبان به تنهایی عامل موفقیت روحانیون نخواهد بود

وی با تأکید بر اینکه زبان به تنهایی عامل موفقیت روحانیون نخواهد بود، خاطرنشان ساخت: تسلط بر مباحث روانشناسی، جامعهشناسی، اخلاق، تربیت، شبهات روز و ... بسیار مهم و تأثیرگذار در تبلیغ است.

حوزه از مؤسسات زبانآموزی حمایت کند

حجةالاسلام والمسلمین ربانی با تأکید بر پشتیبانی و حمایت از مؤسسات زبان از سوی حوزه، تصریح کرد: حمایت و هدایت حوزه، یکی از اصول موفقیت طلاب زباندان است، که باید به آن توجه شود.


خروج
پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام