چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > پروژه سدسازی به مدیریت آیة‌الله حائری قدس‌سره


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٥٣٨٠ ١٤:٣٤ - 1396/09/02        پروژه سدسازی به مدیریت آیة‌الله حائری قدس‌سرهسیره خوبان ارسال به دوست نسخه چاپي


     پروژه سدسازی به مدیریت آیة‌الله حائری قدس‌سرهسیره خوبان

پروژه سدسازی به مدیریت آیة‌الله حائری قدس‌سره


فارغ از وظایف حکومت‌ها و دولت‌های جهان، اگر مردم بخواهند و اراده کنند که نسبت به یکدیگر با نگاه خیرخواهی برخورد کنند، بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود؛ اما اگر بدنه مردم نسبت به هم بی‌محبت باشند، جامعه بی‌روح می‌گردد. خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: ..

پ

  فارغ از وظایف حکومتها و دولتهای جهان، اگر مردم بخواهند و اراده کنند که نسبت به یکدیگر با نگاه خیرخواهی برخورد کنند، بسیاری از مشکلات جامعه حل میشود؛ اما اگر بدنه مردم نسبت به هم بیمحبت باشند، جامعه بیروح میگردد.

خداوند متعال در قرآن میفرماید:

 

تَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى؛ مائده:2

 در هر كار خير و تقوا يكديگر را يارى دهيد.

  حکایت

 آقا سعید اشراقی فرمود: در سال هزار و سیصد و پنجاه و دو قمری شبی در قم سیل عظیمی آمد که شاید نصف یا ثلث شهر قم را خراب کرد، نصف شب صدای غرش سیل بنیانکن به محلات دوردست شهر قم میرسید.

فردای آن روز آیةالله حائری قدس‌سره به بیمارستان فاطمی تشریف آوردند، مردم با شنیدن این تشریففرمائی همگی به بیمارستان آمدند و به همراه آیةالله حائری از بیمارستان به کنار رودخانه، به تماشای سیل رفتند، در آنجا آقا رو به جمعیت کرده و فرمودند: اکنون بر شما جمعیت لازم است که به جهت جلوگیری از این سیل بنیانکن و برای محافظت از خرابی شهر و تلف شدن اهالی آن اقدام کنید و در مقابل این سیل مخرب، سدی ببندید که در نزد خالق و مخلوق روسفید شوید. مردم امر مرجع تقلیدشان را اطاعت کرده و در همان ساعت همگی دست بکار شدند، کاری را که باید در مدتهای مدید انجام میگرفت در همان چند ساعت انجام دادند و در جلوی سیل در سرتاسر رودخانه با وسایل آن روز مانعی ایجاد کردند و بدینوسیله شهر قم و اهالی را از خطر سیل حفظ کردند و به دستور آیةالله حائری خانههائی که خرابشده بود، بازسازی کردند و به ساکنانش تحویل دادند و محله مبارکآباد، خاکفرج و خانههای بسیاری در قسمت شاهزاده مسعود از آن جمله است.

شود جهان لب پر خندهای، اگر مردم                            

کنند دست یکی در گرهگشایی هم(صائب تبریزی)

منبع: خبرگزاری حوزه

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 351267
 بازدید امروز : 6009
 کل بازدید : 60786489
 بازدیدکنندگان آنلاين : 74
 زمان بازدید : 0/3432