*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > فاطمیه1392 


فاطمیه92 شماره خبر: ٣١٦٢٧٤ ١٢:١٧ - 1392/01/18   آيةالله‌العظمي مظاهري ارسال به دوست نسخه چاپي


آيةالله‌العظمي مظاهري

اسوه اسوه‌ها


حضرت زهراعلیها السلام يک افتخار است براي همه عالم، نه فقط براي شيعه، نه فقط براي عالم اسلام، نه فقط براي ائمه طاهرين علیهم السلام، بلکه آن حضرت براي پدر بزرگوارش نيز مايه سربلندي و افتخار به شمار مي‌رود. پيامبر اکرمصل الله و علیه و آله به اين بانو خيلي افتخار مي‌کردند و بارها مي‌فرمودند که خودم و پدر و مادرم به فداي تو.

حضرت زهراعلیها السلام يک افتخار است براي همه عالم، نه فقط براي شيعه، نه فقط براي عالم اسلام، نه فقط براي ائمه طاهرينعلیهم السلام، بلکه آن حضرت براي پدر بزرگوارش نيز مايه سربلندي و افتخار به شمار ميرود. پيامبر اکرمصل الله و علیه و آله به اين بانو خيلي افتخار ميکردند و بارها ميفرمودند که خودم و پدر و مادرم به فداي تو.

حضرت زهراعلیها السلام از نظر حسب و نسب داراي درجات رفيعي بوده است. شما نميتوانيد يک خانمي پيدا کنيد که اينقدر از نظر نسب، والا و نوراني باشد.

ايشان پدري دارد مثل پيامبر اکرمصل الله و علیه و آله که خاتمالانبيا بود. پيغمبري که همه پيامبران به وجود او افتخار ميکردند، وجود مبارکي که که خود خداوند متعال به او افتخار ميکند و نظيرش در عالم وجود نيامده و نخواهد آمد. حضرت صديقه طاهره مادري دارد مانند حضرت خديجهعلیها السلام که پيغمبراکرمصل الله و علیه و آله ميفرمودند: پيروزي اسلام، مرهون خديجه است.  همسر حضرت زهراعلیها السلام نيز اميرالمومنين عليعلیه السلام است که پيامبر گراميصل الله و علیه و آله فرمودند: زهرا جان، اگر علي نبود، کفوي براي تو در عالم وجود يافت نميشد؛ و اگر تو نبودي، کفوي براي علي در عالم نبود.

حضرت فاطمه زهراعلیها السلام از لحاظ فرزند نيز فرزنداني نظير امام حسن و امام حسين و حضرت زينب و امکلثوم سلاماللهعليهم را تحويل عالم بشريت دادهاند. اسلام مرهون مجاهدتها و تلاشهاي فرزندان گرامي حضرت زهراعلیها السلام است. شهادت امام حسينعلیه السلام اسلام را بيمه کرد و مجاهدت حضرت زينبعلیها السلام، شهادت آن حضرت را جهانگير کرد. نظير چنين فرزنداني را در عالم کسي نداشته و نخواهد داشت. دوازده امام از نسل حضرت زهراعلیها السلام به وجود آمدند که بارها پيغمبراکرمصل الله و علیه و آله به اين موضوع افتخار ميکردند.

اگر حضرت صديقه طاهرهعلیها السلام سرمشق جامعه باشد، جامعه رو به تزايد و ترقي خواهد بود و اما اگر زهراعلیها السلام سرمشق زندگي مردم نشد، در دنيا و آخرت عذابي دردناک در انتظار آنان خواهد بود.  اگر ما در اين باره کوتاهي کنيم و از حضرت زهراعلیها السلام الگو نگيريم، بالاترين گناه را مرتکب شدهايم. زيرا کفران نعمت کردهايم. قرآن کريم ميفرمايد: «لئن شکرتم لأزيدنّکم و لئن کفرتم إنّ عذابي لشديد»


خروج
دوشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام