*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > فاطمیه1392 


فاطمیه92 شماره خبر: ٣١٦٢٧٨ ١٢:٢٦ - 1392/01/18   آية‌الله‌العظمي فاضل لنکراني(ره) ارسال به دوست نسخه چاپي


آية‌الله‌العظمي فاضل لنکراني(ره)

مقصود امام خميني(ره) از وحدت


صحيح است که مسأله وحدت مورد تأکيد معمار بزرگ انقلاب اسلامي، حضرت امام خميني قدس سره بود؛ اما مقصود آن‌حضرت اين نبود که شيعه از مباني اعتقادي متقن و محکم خويش دست بردارد و شاهد کذب و دروغ حتي نسبت به حضرت فاطمه زهراعلیها السلام باشد؛ بلکه به وضوح مقصود ايشان اين بود که مسلمين عموماً‌ در برابر دشمنان اسلام و ابرقدرت جهاني متحد شوند تا دشمن نتواند در حقيقت اسلام رخنه ايجاد نمايد.

 صحيح است که مسأله وحدت مورد تأکيد معمار بزرگ انقلاب اسلامي، حضرت امام خمينيقدس سره بود؛ اما مقصود آنحضرت اين نبود که شيعه از مباني اعتقادي متقن و محکم خويش دست بردارد و شاهد کذب و دروغ حتي نسبت به حضرت فاطمه زهراعلیها السلام باشد؛ بلکه به وضوح مقصود ايشان اين بود که مسلمين عموماً در برابر دشمنان اسلام و ابرقدرت جهاني متحد شوند تا دشمن نتواند در حقيقت اسلام رخنه ايجاد نمايد.

از وظايفمان کوتاهي نکنيم

بايد در شرايط کنوني آگاهي بيشتر نسبت به افکار و انديشهها و دستورالعملهاي آن بانوي گرامي و فرزندان معصوم ايشان داشته باشيم و مبادا در انجام وظايف خود کوتاهي نماييم. لازم است علماي بلاد و خطباي محترم علاوه بر آنکه مجالس عزاداري را هر چه باشکوهتر انجام ميدهند، ابعاد معنوي و علمي آنحضرت را مورد توجه خاص قرار دهند و بحمدالله مکتب تشيع، مشحون از استدلال و منطق است.

وظايف بانوان

شخصيتي که اينچنين مورد احترام خدا و رسولخداصل الله و علیه و آله و انبياي الهيعلیهم السلام است و کلام و وجود و حرکات او در ملک و ملکوت و در دنيا و آخرت تأثرگذار است، آيا بر ما نيست که هر چه بيشتر خود را به اين حقيقت نوراني نزديک نماييم؟ و آيا بر جامعه ما ـ بخصوص خواهران محترمه ما ـ سزاوار است که از اين خير کثير و کوثر الهي که براي همه عالم و آدم است، دور باشند؟!

منبع: کتاب فاطمه و فاطميه


خروج
يکشنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام