*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩١٢ ١٠:٣٢ - 1394/03/31     مراسم افتتاحیه کمیته‌های مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قممدیر حوزه‌های علمیه ارسال به دوست نسخه چاپي


  مراسم افتتاحیه کمیته‌های مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قممدیر حوزه‌های علمیه

از ظرفیت اساتید در تصمیم‌گیری‌های کلان استفاده شود


مراسم افتتاحیه کمیته‌های مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با سخنرانی آیة‌الله حسینی‌بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه و حجة‌الاسلام و‌المسلمین فرخ‌فال رئیس این مجمع در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد.

       مراسم افتتاحیه کمیتههای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با سخنرانی آیةالله حسینیبوشهری مدیر حوزههای علمیه و حجةالاسلام والمسلمین فرخفال رئیس این مجمع در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد.

▪ دیدار هیئترئیسه با مراجع نجف یکپارچگی علمای شیعه را به تصویر کشید

به گزارش خبرگزاری حوزه، مدیر حوزههای علمیه در مراسم افتتاحیه کمیتههای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین، خدمت بزرگی به حوزه علمیه است و موجب میشود از ظرفیت اساتید در تصمیمگیریهای کلان استفاده شود و بنا نداریم در این حد متوقف شود و در سالهای آینده گستردهتر خواهد شد.

آیةالله حسینیبوشهری با بیان اینکه، رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین هر هفته در جلسات هیئترئیسه جامعه مدرسین شرکت و گزارشهایی را ارائه میکند و نقطهنظرات اعضای هیئترئیسه را میشنود، گفت: میتوان با عضویت برخی از اعضای جامعه مدرسین در کمیتههای یازدهگانه مجمع عمومی، سطح ارتباطات را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه دیدار هیئترئیسه مجمع عمومی با مراجع بسیار مؤثر و خوب بود، گفت: کارهای بسیار خوبی شروع شده و دیدار با مراجع نجف کار بیسابقهای بود و با این کار، یکپارچگی مراجع شیعه به تصویر کشیده شد.

مدیر حوزههای علمیه با اشاره به ارتباط خوب این مجمع با جامعه مدرسین عنوان کرد: گفت: اعضای جامعه مدرسین، احترام بسیاری برای این مجموعه قائل هستند و آن را دارای ظرفیتهای مؤثر و قابل گسترشی میدانند.

آیةالله حسینیبوشهری با بیان اینکه کمیتههای مجمع از عناوین و برنامههای خوبی برخوردار است، گفت: اعتقاد دارم این کمیتهها به خوبی میتوانند ارتباط برقرار کنند و جلوی موازیکاریها را بگیرند.

مدیر حوزههای علمیه در پایان، با اشاره به اهمیت مسایل اخلاقی در میان طلاب، بر اهمیت کار کمیته تهذیب تأکید کرد و افزود: انتظار این است، کمیته تهذیب اولین اقدامش شناسایی آسیبها باشد و با معاونت تهذیب در این مورد همکاری کند تا یک نهضت اخلاقی بهوجود آید.

▪ مجمع عمومی جامعه مدرسین بازوی مشورتی ارکان حوزه است

بر پایه همین گزارش، حجةالاسلام والمسلمین احمد فرخفال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین هم در مراسم افتتاحیه کمیتههای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان اینکه ارتباط تنگاتنگ مجمع عمومی با مراجع عظام تقلید اولویت ماست، گفت: این ارتباط مورد تأکید دفتر مقام معظم رهبری، ریاست جامعه مدرسین و همه بزرگان و ارکان حوزه است و مجمع عمومی نیز بر آن تأکید دارد.

وی با بیان اینکه مجمع عمومی جامعه مدرسین با حضور اساتید سطوح عالی حوزه، بدنه عظیمی را تشکیل داده، ابراز داشت: قدم بعدی این مجمع، کمک به مدیریت و شورایعالی حوزه است تا بتواند بازوی خوبی برای ارکان حوزه باشد. حجةالاسلام والمسلمین فرخفال با بیان اینکه اعضای مجمع عمومی، در ابعاد مختلف میتوانند بازوی قوی برای مدیریت حوزه باشند، خاطرنشان کرد: حلقه ارتباط بین کارگروهها و کمیتههای تخصصی ایجاد خواهد شد و کار تکراری نخواهیم کرد؛ بلکه کمیتهها از تجارب دیگران استفاده خواهند کرد.


خروج
سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام