*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩٤١ ١٢:٥٦ - 1394/03/31    ارسال به دوست نسخه چاپي


ضرورت حفظ سنت‌های اصیل در حوزه‌های علمیه


اعضای هیئت‌رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضرت آیة‌الله سبحانی دیدار کردند و از رهنمودهای معظم‌له بهره‌مند شدند.

     اعضای هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضرت آیةالله سبحانی دیدار کردند و از رهنمودهای معظمله بهرهمند شدند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید، چهار توصیه مهم به هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین کردند و گفتند: حفظ سنتهای اصیل و حفظ وحدت و اخوت در حوزه علمیه بهویژه در میان اساتید، لزوم تقویت مراکز تخصصی حوزه به نحوی که پاسخگوی نیازهای روز جامعه باشند و رصد مسائل سیاسی با پرهیز از سیاسیکاری از مباحثی هستند که باید به آنها توجه کرد.

این مرجع تقلید در ادامه تأکید کردند: حوزههای علمیه از سیاست بیگانه نباشند و مسایل سیاسی را به دقت رصد کنند، اما از سیاسیکاری پرهیز نمایند.

حجةالاسلام والمسلمین احمد فرخفال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از نحوه تشکیل این مجمع، گفت: یکی از اهداف مهم تشکیل مجمع، توسعه اعضای جامعه مدرسین است که این امر مهم، بر اساس سفارش مقام معظم رهبری، برخی مراجع عالیقدر تقلید و بزرگان حوزه صورت پذیرفته است.

 مدیر حوزه علمیه استان قم خاطرنشان کرد: اعضای جامعه مدرسین عضو مجمع عمومی بوده و بهعنوان شورایعالی جامعه مدرسین، همچون گذشته مأموریتهای آنرا دنبال میکنند.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: به موجب اساسنامه مصوب مجمع عمومی، کمیتهای در این مجمع تشکیل شده تا اساتید واجد شرایط را شناسایی و بررسی نمایند و برای جذب، آنان را به جامعه مدرسین پیشنهاد کنند.


خروج
يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام