*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مدرسین 


مدرسین شماره خبر: ٣٦٢٩٤٥ ١٣:٥٠ - 1394/03/31   آیة‌الله‌العظمی مکارم شیرازیآیة‌الله‌العظمی مکارم شیرازی ارسال به دوست نسخه چاپي


آیة‌الله‌العظمی مکارم شیرازیآیة‌الله‌العظمی مکارم شیرازی

نقطه ثقل مجمع عمومی اساتید، دروس رسمی حوزه باشد


اعضای هیئت‌رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه دیدار با مراجع تقلید و کسب رهنمود از بزرگان حوزه، حضرت آیة‌الله مکارم شیرازی دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

اعضای هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه دیدار با مراجع تقلید و کسب رهنمود از بزرگان حوزه، حضرت آیةالله مکارم شیرازی دیدار و گفتوگو کردند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید خطاب به هیئترئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین اظهار داشتند: باید وحدت، ارتباط و هماهنگی بین اساتید را حفظ کرد؛ بهطوری که در سال حداقل یکبار مجمع واحدی تشکیل داده و زیر نظر مراجع فعالیتهای خود را برنامهریزی کنند.

حضرت آیةالله مکارمشیرازی با ابراز خرسندی از تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین، ادامه دادند: جامعه مدرسین با تشکیل مجمع عمومی موقعیت و جایگاه خود را تثبیت نمود، بهخصوص اینکه اعضا و هیئتمدیره از میان همین اساتید انتخاب شدهاند که دارای وجاهت هستند.

ایشان افزودند: نقطه ثقل مجمع عمومی اساتید، باید دروس رسمی حوزه باشد و با پالایش متون آن، محتوای دروس پربارتر شود.

این مرجع تقلید با اشاره به ترس دشمنان از قدرت نفوذ علمای شیعه بهخصوص مرجعیت در میان مردم، تصریح کردند: وحشت دشمنان بهویژه بعد از جریان عراق و نقش پررنگ حوزه علمیه و مرجعیت در جهتدهی به مردم، بیشتر شده است؛ لذا باید مواظب توطئههای آنان باشیم.

حضرت آیةالله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود، با اظهار تأسف از وضعیت معیشتی طلاب که منجر به فاصله گرفتن آنان از درس و بحث میشود، تأکید کردند: مباحثه سنت حسنه حوزههای علمیه است. این باید در حوزهها حفظ شود و تحت تأثیر مسایل معیشتی قرار نگیرد.

معظمله، خلأ وجود روحانیون و علمای شاخص در شهرستانها را مشکل جدی عنوان کردند و افزودند: با رحلت عالمان شاخص و با نفوذ در استانها، جایگزینی برای آنان قرار نمیگیرد و خالی شدن شهرستانها از وجود عالمان برجسته، زمینه نفوذ بیشتر دشمنان را فراهم میکند؛ بنابراین باید با تشویق اساتید خوب جهت حضور در استانها، از نفوذ دشمنان جلوگیری کنیم.

ایشان وجود فرقههای نوظهور در مناطق حاشیهای و مرزی کشور را معضلی جدی دانستند و تأکید کردند: باید با ساخت مساجد، خانههای عالم و حسینیهها از فعالیت و تحرکات این گروهها جلوگیری شود. حضرت آیةالله مکارمشیرازی نقش تبلیغ در خارج از کشور را برای تبیین معارف الهی ضروری دانستند و افزودند: تأسیس مدارس علمیه در خارج از کشور جهت تربیت طلبه بومی، ما را در رسیدن به اهدافمان کمک میکند؛ لذا حضور عالمان و مبلغان توانمند و زباندان در خارج از کشور از تأثیر بسزایی برخوردار خواهد بود.

▪ رهنمودهای رهبری و مراجع نصبالعین مجمع عمومی جامعه مدرسین است

رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین هم در این دیدار، گزارشی از روند شکلگیری و نحوه انتخاب اعضای هیئترئیسه این مجمع ارائه کرد و خواستار پشتیبانی و حمایت بیشتر مراجع عظام تقلید و ارائه رهنمودهای لازم برای پیمودن مسیر درست در ادامه راه شد. حجةالاسلام والمسلمین فرخفال گفت: این مجمع همواره میکوشد رهنمودهای رهبری و مراجع تقلید را نصبالعین خود قرار دهد و در مسیری که دغدغه مراجع عظام تقلید و علماست، قدم بردارد.

خاطرنشان میشود در ادامه این دیدار، اعضای هیئترئیسه مجمع با ارائه گزارشی کوتاه از فعالیتها، خواستار حمایت و پشتیبانی مراجع تقلید شدند.


خروج




پنج شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام