*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


پاسخ استاد, خبر شماره خبر: ١١١٠٠٨ ١٠:٠٥ - 1388/09/05   دبیر دوم شوراى عالى حوزهدبیر دوم شوراى عالى حوزه ارسال به دوست نسخه چاپي


دبیر دوم شوراى عالى حوزهدبیر دوم شوراى عالى حوزه

حوزه با کمترین هزینه، بیشترین موفقیت را داشته است


در حالى که ده‌ها نهاد با در اختیار داشتن بودجه‌هاى کلان و نیروى انسانى فراوان، به فعالیت‌هاى فرهنگى مشغول‌اند، ولى حوزه با کمترین هزینه، به تبلیغ دین پرداخته و تاکنون نیز در این عرصه موفق عمل کرده است.

 آیة‌‌اللّه  حسینى ‌بوشهرى با بیان این مطلب در جمع طلاب و فضلاى تربت‌حیدریه اظهار داشت: مقام ‌معظم‌ رهبرى هم‌اکنون در رأس انقلاب و نظام هستند، که شخصى عزیز، توانمند، دلسوز و خدوم به اسلام و جامعه مى‌باشد.

نایب رئیس دوم جامعه مدرسین، با اشاره به حضور نهادهاى مختلف در کارهاى فرهنگى و تبلیغى خاطرنشان کرد: ده‌ها نهاد، فعالیت‌هاى تبلیغى را در کشور در کنار روحانیت بر عهده دارند، ولى عظمت دین در طول تاریخ، با تلاش و کوشش‌هاى روحانیت رقم خورده است.

آیة‌‌اللّه حسینى بوشهرى به وظیفه سنگین تبلیغ در بین طلاب اشاره کرد و اظهار داشت: اگر طلبه‌اى به وظیفه خود در تبلیغ عمل نکند و جامعه دچار آسیب شود، باید پاسخ‌گو باشد.

امام جمعه موقت قم خاطرنشان کرد: زمان‌شناس بودن، استقامت در مسیر، کنترل زبان و پرهیز از تندروى در عرصه‌هاى مختلف رمز موفقیت یک طلبه است.

آیة‌‌اللّه حسینى بوشهرى افزود: تلبس به لباس مقدس روحانیت و تحصیل علوم و معارف دینى، بزرگ‌ترین نعمتى است که به انسان ارزانى مى‌‌شود و اگر این نعمت در وجود طلاب تجلى پیدا کند، آن‌گاه مى‌توان پاسخ‌گوى شبهات فرهنگى و دینى در جامه بود.

عضو شوراى عالى حوزه، خطاب به طلاب گفت: اگر طلبه‌اى کوتاهى کرد و از زمینه فراهم شده استفاده نکرد، حق این نعمت را ادا نکرده است.

وى با اشاره به این‌که کسب موفقیت نیازمند زمان و تلاش بسیارى است، اظهار داشت: کسانى که در راه کسب علوم اهل‌بیت علیهم‌السلام و سربازى امام زمان عجل‌اللّه‌تعالى‌فرجه‌الشریف موفق بودند، با تلاش و کوشش و غلبه بر مشکلات، به این جایگاه رسیده‌ا‌ند.

 


انتهای پیام


خروج