*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


همگام با مدارس و مراکز, اخبار افق, خبر شماره خبر: ١١١٩١٩ ١٠:٠٥ - 1388/12/12    ارسال به دوست نسخه چاپي


همگام با مدارس و مراکزقم ـ کارگاه آموزش تبلیغ، ویژه طلاب مدرسه علمیه علوى قم، به منظور آشنایى طلاب با شیوه‌ها و روش‌هاى تبلیغ، به طور مستمر در این مدرسه برگزار مى‌گردد.

حجة‌‌الاسلام اقبالى، در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه، در خصوص این کارگاه گفت: سخن خوب و رعایت شیوه‌هاى تبلیغى، از جایگاه بالایى برخوردار است، اما اگر مردم حتى یک بار از یک نفر مبلغ، کار نازیبایى ببینند، از او فاصله مى‌گیرند.

مدیر مدرسه علمیه علوى، با اشاره به ویژگى‌هاى کارگاه آموزشى تبلیغ طلاب گفت: در این کارگاه‌، به مسایلى مانند روان‌شناسى، مدیریت تحصیلى، اضطراب و چگونگى رفع آسیب‌هاى اجتماعى، ارتباطات و مسایل اخلاقى پرداخته مى‌شود.

مشهد ـ جمعى از دانشجویان دانشگاه جامعة النور الآکادمیه للنساء و بانوان مؤسسه قرآنى البیان بحرین، از مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام‌اللّه‌علیها در مشهد بازدید کردند.

در این دیدار، مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام‌اللّه‌علیها با اشاره به تلاش‌هاى بنیان‌گذار و مؤسس مدارس علمیه حضرت نرجس سلام‌اللّه‌علیها در سراسر کشور، دانشجویان بحرینى را با فعالیت‌هاى علمى، فرهنگى و پژوهشى این مدرسه آشنا کرد.

تهران ـ چکیده پایان‌نامه‌هاى مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام‌اللّه‌علیها تهران، با عنوان «دانشنامه طلاب» این مدرسه طى سال‌هاى 83 الى 88، منتشر شد.

در این مجموعه که به پایان‌نامه‌هاى خواهران طلبه سطح 3 مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام‌اللّه‌علیها تهران اختصاص دارد، چکیده نوزده پایان‌نامه مربوط به سال 83، سیزده پایان‌نامه مربوط به سال 84، هجده پایان‌نامه مربوط به سال 85، بیست و هفت پایان‌نامه مربوط به سال 86 و بیست و یک پایان‌نامه مربوط به سال 88، عرضه شده است.

مشهد ـ نخستین اردوى آموزشى و مهارتى با عنوان «ازدواج آگاهانه»، ویژه طلاب مجرد حوزه‌علمیه خراسان، به همت مرکز مشاوره این حوزه، 24 و 25 اسفند در مشهد برگزار مى‌شود.

قم ـ مراسم شبى با شهداى مدرسه علمیه حقانى، با حضور اساتید و طلاب این مدرسه برگزار شد.

سردار رویانیان در این مراسم اظهار داشت: محرم و عاشورا، نهال طیبه‌اى را در جامعه کاشته است، که در شرایط مختلف، بروز و ظهور داشته و دفاع مقدس و سایر پدیده‌هاى دیگر، برگرفته از همین فرهنگ است.

وى گفت: رزمندگان در جبهه جنگ، نه تنها از کربلا، و امام حسین و عاشورا دفاع کردند، بلکه کربلا و عاشورایى دیگر پدید آوردند.

سردار رویانیان به خودباورى جوانان انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: در دوران جنگ، جوانان ما به خودباورى رسیدند که این خودباورى، از فرهنگ امام حسین نشئت مى‌گرفت، چون امام حسین علیه‌السلام، مظهر خودباورى و اعتقاد به خداى لایزال، و راه خدا و ارزش‌هاى الهى بود.

قم ـ نشست طلاب سمنانى حوزه علمیه قم با سخنرانى حجة‌‌الاسلام والمسلمین محمدى‌شاهرودى برگزار شد.

وى در این جلسه گفت: طلبه باید الگوى خوبى از نظر اخلاق و اعتقاد براى مردم باشد، تا مردم پذیراى آموزه‌هاى اسلامى ‌شوند.

این استاد حوزه، با اشاره به این‌که طلبه شدن، از نعمت‌هاى الهى است، بیان داشت: طلاب باید به رسالتى که خداوند بر دوش آن‌ها نهاده، احساس مسئولیت کنند و سپاس‌گزار این نعمت الهى باشند.

وى افزود: در میان تمامى رسالت‌هایى که در جامعه وجود دارد، طلبگى و روحانى بودن، لذت‌بخش‌ترین و زیباترین رسالتى مى‌باشد که انسان مى‌تواند قبول کند.

قم ـ نشست طلاب و فضلاى شهرستان بیجارى مقیم حوزه علمیه قم، در دفتر مجمع این طلاب و با هدف بررسى مسایل فرهنگى این شهرستان برگزار شد.

در این نشست، نماینده طلاب و فضلاى بیجار با ارائه گزارشى از فعالیت مجمع نمایندگان طلاب و فضلا گفت: این مجمع، برکات فراوانى براى حوزه علمیه و طلاب دارد و توانسته در بعضى از امور حوزه تأثیرگذار باشد و در حل مشکلات تحصیلى طلاب، قدم‌هاى خوبى بردارد.

حجة‌‌‌الاسلام حاتمى گفت: با مسئولین اجرایى و فرهنگى، رایزنى‌هاى لازم در خصوص تأسیس مرکز فرهنگى و زائر‌سرا براى مردم بیجار در قم صورت گرفته و امید است با اهتمام افراد خیّر و روحانیون، این مهم به انجام برسد.

قم ـ اولین کارگاه آموزشى «قرآن و مهارت‌هاى زندگى»، با حضور جمعى از طلاب مدارس علمیه قم، به همت مرکز قرآن و عترت حوزه‌هاى علمیه، در مدرسه معصومیه برگزار شد.

مدیر مرکز قرآن و عترت، در حاشیه برگزارى این کارگاه آموزشى گفت: در این کارگاه، روش برداشت از قرآن و شیوه تفسیر موضوعى با مدل خاصى آموزش داده مى‌شود.

حجة‌الاسلام رضوى گفت: با تأسیس مرکز قرآن و عترت حوزه‌هاى علمیه، برگزارى دوره ها و کارگاه‌هاى قرآنى از سوى این مرکز دنبال مى‌شود.

وى گفت: این دوره با همکارى مؤسسه «تفسیر جوان» صورت گرفت که سابقه برگزارى کارگاه آموزشى را در مراکز مختلف کشور دارد و با تأکید مدیر حوزه‌هاى علمیه مقرر شد، به صورت آزمایشى براى طلاب نیز برگزار شود، تا پس از ارزیابى نظرات شرکت کنندگان و اساتید، در مدارس دیگر هم برگزار شود.


انتهای پیام


خروج