*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


پاسخ استاد, خبر شماره خبر: ١١٢٠٤٩ ١٠:٠٥ - 1388/12/27    ارسال به دوست نسخه چاپي


معرفى معاون جدید فرهنگى ـ تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى


مراسم معارفه معاون جدید فرهنگى تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى حوزه علمیه قم با حضور رئیس این دفتر برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، در این مراسم که در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامى برگزار شد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامى حوزه علمیه قم طى سخنانى گفت: یکى از راه‌هاى اصلى دشمنان ورود در عرصه فرهنگ است و باید با تقویت هرچه بیشتر پایه‌هاى فرهنگ اصیل اسلامى راه را بر آنان ببندیم.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانى با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامى اسلام صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله‌ در سخنانى اظهار داشت: باید بتوانیم از آیات و روایاتى که از سوى ائمه اطهار علیهم‌السلام و شخص پیامبر گرامى اسلام صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله ‌نقل‌شده است، ‌نهایت بهره‌بردارى و استفاده را داشته باشیم.

وى با بیان این‌که بهره‌گیرى از آیات و روایات باعث سوق دادن مردم به راه درست مى‌شود، گفت: پیامبر گرامى اسلام صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله‌ همواره انسان‌ها را به حفظ حقوق یکدیگر دعوت مى‌کردند و ما نیز باید به این مهم توجه لازم را داشته باشیم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامى حوزه علمیه قم با بیان این‌که محبت نسبت به یکدیگر، سعه‌صدر و توجه به فعالیت‌هاى خداپسندانه از دیگر توصیه‌ها و سفارشات حضرت محمدمصطفى صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله ‌بوده است، اظهار داشت: امیدواریم همه بتوانیم که به این سفارشات جامه عمل بپوشانیم.

وى در بخش دیگرى از سخنان خود با اشاره به تودیع حجة‌‌الاسلام والمسلمین مدنى معاون فرهنگى تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى حوزه علمیه قم اظهار داشت: حجة‌‌الاسلام والمسلمین مدنى در طول این مدت خدمات ارزنده‌اى را ارائه کرد.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین ربانى با اشاره به برخى از فعالیت‌هاى صورت گرفته از سوى معاون سابق فرهنگى ـ تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى یادآور شد: دفتر تبلیغات اسلامى رسالت خطیر و مهم فرهنگ‌سازى در عرصه دین را بر عهده‌دارد.

وى با اشاره به پیشرفت‌هاى صورت گرفته در عرصه تبلیغ دین خاطرنشان کرد: امروز فعالیت‌هاى بسیار خوبى صورت گرفته و زمینه‌هاى مناسب براى تبلیغ فراهم شده است و امیدواریم با مدیریت صحیح این شرایط، حفظ شده و ارتقا یابد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامى، تبلیغ دین را وظیفه‌اى الهى از جانب خداوند متعال توصیف کرد و گفت: در انقلاب اسلامى که انقلاب فرهنگى است، تبلیغ دین از اهمیت بسزایى برخوردار است.

وى با اشاره به نقش و تاثیرگذارى دفتر تبلیغات اسلامى در زمینه ارتقاى سطح فرهنگ در انقلاب اسلامى تأکید کرد: دفتر تبلیغات باید بتواند در راستاى آرمان‌هاى انقلاب به ویژه در عرصه فرهنگ حرکت کرده و به نیازها و درخواست‌ها جامه عمل بپوشاند.

 

معاون سابق فرهنگى تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى نیز در این مراسم با بیان این‌که در حال حاضر 20 مرکز در کشور در زمینه تبلیغ فعالیت مى‌کنند، گفت: اگر مدیریت یکپارچه در عرصه تبلیغ فراهم شود، از موازى‌کارى در این زمینه جلوگیرى به عمل مى‌آید.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنى در این مراسم با بیان این‌که تبلیغ دین یکى از کارهاى خداپسندانه است، تأکید کرد: براى این‌که بتوانیم در عرصه فعالیت‌هاى تبلیغى به موفقیت‌هاى لازم دست پیدا کنیم، باید کارهاى ما انسجام لازم را داشته باشد.

وى ضرورت ارتقاى سطح علمى مبلغان در ابعاد کیفى و کمى را مورد توجه قرار داد و گفت: باید شرایطى را فراهم کنیم که به نیاز استان‌هاى اطراف قم که نیازمند مبلغ هستند، پاسخ داده و مبلغان را به این مناطق اعزام کنیم.

معاون سابق فرهنگى تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى تصریح کرد: براى این‌که در عرصه تبلیغ به موفقیت دست پیدا کنیم، نیازمند مدیریت یکپارچه تبلیغ هستیم.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین مدنى ضرورت سرمایه‌گذارى در حوزه‌هاى فرهنگى و تبلیغى و حمایت همه‌جانبه از مبلغان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: یکى از اقدامات صورت گرفته از سوى معاونت فرهنگى تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى، سیاستگذارى اطلس فرهنگى بوده است.

وى با بیان این‌که طرح اصلى اطلس فرهنگى به تصویب رسیده است، اذعان داشت: وقتى که مبلغان پیش‌زمینه و آگاهى‌هاى لازم از منطقه‌اى که مى‌خواهند در آن به فعالیت تبلیغى بپردازند داشته باشند، قطعاً در کار خود موفق‌تر خواهند بود.

وى بهره‌گیرى از فضاى مجازى و آگاهى از دانش و اطلاعات روز را براى مبلغان امرى ضرورى توصیف کرد و ادامه داد: مبلغان در فعالیت‌هاى تبلیغى خود باید نیازهاى مخاطبان را مورد توجه قرار دهند و در این صورت مى‌توانند به موفقیت‌هاى لازم دست پیدا کنند.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین مدنى راه‌اندازى کتابخانه تخصصى تبلیغ را از اقدامات مهم در این معاونت عنوان کرد و گفت: امروز در این کتابخانه بیش از 10 هزار جلد کتاب در زمینه تبلیغى گردآورى شده تا به نیازهاى مبلغان پاسخگویى لازم را داشته باشیم.

 

معاون جدید فرهنگى ـ تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى هم در این مراسم، ضرورت راه‌اندازى دانشگاهى در عرصه تبلیغ را مورد تأکید و توجه قرار داد و گفت: این اقدام مى‌تواند گامى بلند به سوى تخصصى کردن تبلیغ باشد.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین احمد زادهوش ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامى اسلام صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله‌ اظهار داشت: باید در فعالیت‌هاى تبلیغى روش‌هاى پیامبر صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله‌ را سرلوحه کار خود در دعوت مردم به دین قرار دهیم.

وى با اشاره به این‌که رسول مکرم اسلام صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله‌ در راه تبلیغ دین، سختى‌هاى فراوانى را متحمل شدند، تأکید کرد: حضرت محمد صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله ‌دعوت به یکتاپرستى و تبیین ارزش‌هاى اسلامى را سرلوحه امور قرار داده‌ بودند.

معاون جدید فرهنگى ـ تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى با بیان این‌که مبلغان باید از روش‌هاى رسول‌اللّه صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله ‌در تبلیغ دین به مردم الگو بگیرند، تصریح کرد: مبلغان در عصر غیبت وظیفه بسیار سنگینى بر دوش دارند.

وى بیان داشت: مبلغان باید در شرایط عصر غیبت مردم را به پرستش خداى یگانه دعوت کرده و ارزش‌هاى دینى را در جامعه نهادینه کنند.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین زادهوش در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه دفتر تبلیغات اسلامى تأکید کرد: در حوزه علمیه قم داراى ذخیره‌هاى بسیار ارزشمندى هستیم که باید به بهترین شکل از این ذخیره‌هاى ارزشمند بهره‌بردارى کنیم.

وى با اشاره به این‌که همه مجموعه‌هاى دفتر تبلیغات اسلامى باید یار یکدیگر باشند، تأکید کرد: باید دست به دست هم دهیم که به اصلى‌ترین وظیفه دفتر تبلیغات اسلامى که همان تبلیغ دین است به شکل مطلوبى جامه عمل بپوشانیم.

معاون فرهنگى تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى در بخش دیگرى از سخنان خود ضرورت راه‌اندازى دانشگاهى در عرصه تبلیغ را مورد تأکید و توجه قرار داد و گفت: این اقدام مى‌تواند گامى بلند به سوى تخصصى کردن تبلیغ باشد.

وى در ادامه به فعالیت‌هاى صورت‌گرفته و برنامه‌ریزى‌هاى انجام‌شده براى اجرا در معاونت فرهنگى و تبلیغى دفتر تبلیغات اسلامى اشاره کرد و گفت: قصد داریم در این راستا برنامه‌هایى را براى ارتقاى کیفى و کمى سطح فعالیت‌هاى تبلیغى داشته باشیم.

حجة‌‌الاسلام والمسلمین زادهوش ضرورت فراهم کردن حداقل‌ها را براى فعالان در عرصه تبلیغ مورد تأکید قرار داد و گفت: امیدواریم بتوانیم به برنامه‌هایى که تدوین کرده‌ایم، دست یابیم.


انتهای پیام


خروج