*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


پاسخ استاد, اخبار افق, خبر شماره خبر: ١١٢٩٤٢ ١٠:٠٥ - 1389/03/29    ارسال به دوست نسخه چاپي


اعتماد مردم، افتخار روحانیت


نماینده رباط کریم در مجلس شوراىاسلامى گفت: وجود روحانیت در این حجم گسترده حکایت از آن دارد که این قشر، مورد قبول و اعتماد مردم است.

‌حجةالاسلام والمسلمین حسن نوروزى در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانى مرکز خبر حوزه، با بیان این‌که روحانیت در همه عرصه‌هاى کشور حضور چشم‌گیرى دارد، گفت: بالاترین مقام کشور، ولى فقیه است که ایشان نیز نمایندگانى در ادارات، نهادها، سازمان‌ها و... دارد. ائمه جمعه شهرها نیز به عنوان نمایندگان ولى فقیه در تصمیم‌گیرى‌ها حضور دارند؛ علاوه بر آن‌ها، قضاوت در دادگسترى و بسیارى از مراکز فرهنگى نیز با حضور روحانیت پررنگ‌تر شده است.

عضو کمیسیون سیاست داخلى و امور شوراهاى مجلس شوراى اسلامى گفت: در حال حاضر میزان شهداى روحانى در مقایسه با جمعیت آنان، بالاترین رقم است که این آمار بیان‌گر حضور روحانیون در همه عرصه‌ها مى باشد.

حجةالاسلام نوروزى افزود: جریانات سیاسى یک روح خط‌دهنده و یک جسم مجرى دارند، روح حکومت جمهورى اسلامى ایران را روحانیت تشکیل مى‌دهد و صد البته در مسیر اجرا نیز روحانیون نقش دارند.

وى با انتقاد از کسانى که به بهانه‌هاى واهى در صدد تضعیف روحانیت هستند، اظهار داشت: درصد این افراد بسیار ناچیز است، اما همین عده اندک هم باید بدانند که مردم باور و ایمان به روحانیون دارند.

نماینده رباط کریم در مجلس با اعلام این‌که بین دولت‌هاى اسلامى و سایر نظام‌هاى بین‌المللى ‌تفاوت‌هاى فاحشى وجود دارد، گفت: در ظاهر همه نظام‌ها مدعى آزادى‌هایى هستند، اما در نظام‌هاى غیر اسلامى آزادى به هرج و مرج کشیده شده، در حالى که در نظام اسلامى آزادى نیز برپایه اسلام است.


انتهای پیام


خروج