*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


جدول شماره خبر: ١٣٣٩٣٧ ١٧:٤١ - 1391/01/19    ارسال به دوست نسخه چاپي


جدول شماره 59با سلام:

هرگونه تحول و پیشرفت ناشی از نوآوریها و اختراعات است که همه آنها با فکر و اندیشه ایجاد شده است؛ بههمین دلیل در تعالیم اسلامی، قرآن کریم، نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه(ع)، آدمی را به اندیشیدن و فکرکردن توصیه میکنند.

یُنــــْبِتُ لَکُمْ بِهِ ................. وَ ................... وَ ...................... وَ .................... و مِنْ کُلِّ الثَّمَراتِ اِنَّ فی ذلِکَ لَآیهً لِقَوْمٍ ................... .

الزَّیتوُنَ         الزَّرْعَ        النَّخیلَ          الْاَعْنابَ       یَتَفَکَّرونَ

ابتدا بدون مراجعه به قرآن، کلمات داده شده را با تدبر و فکر خود، و با توجه به تصاویر، در جاهای خالی قرار دهید. اکنون بهسراغ قرآن بروید، سوره شانزدهم قرآن را پیدا کنید و در آن به آیه یازدهم نگاه کنید. آیا کلمات قرآنی داده شده را بهطور صحیح در جای خود قرار دادهاید؟ اگر غلط است به کمک آیه آن را تصحیح کنید.

محمدرضا عابدی

 


خروج