*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


دل‌نشوته‌ها, گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٠٦٤٣٥ ١٠:٢٧ - 1391/09/02    ارسال به دوست نسخه چاپي


اي زينب!


اى زينب؛ اى چكيده فضيلت! اى عصاره على علیه السلام اى زينب، اى آينه على‌نما، اى جلوه دوباره زهراسلام الله علیها! اين دل، حرارت مودّت تو را چنان در خود احساس مى‏كند، كه شيرينى عسل را در ذائقه، و دلنشينى اذان را در گوش، و جان‌بخشىِ عطر ياس را در مشام! تو را نه‌تنها از روز عاشورا و لحظه وداع آخرين و ...

اى زينب؛ اى چكيده فضيلت!

اى عصاره على علیه السلام

اى زينب، اى آينه علىنما، اى جلوه دوباره زهراسلام الله علیها!

اين دل، حرارت مودّت تو را چنان در خود احساس مى‏كند، كه شيرينى عسل را در ذائقه، و دلنشينى اذان را در گوش، و جانبخشىِ عطر ياس را در مشام!

تو را نهتنها از روز عاشورا و لحظه وداع آخرين و در سفر شام و قافلهسالارى اسيران مى‏شناسيم، بلكه از آنروز كه خانه على علیه السلام و دامن فاطمه سلام الله علیها را با آمدنت روشن و گرم ساختى.

از آنروز، كه كودكى خردسال بودى و داغ رحلت جدت پيامبرصل الله علیه و خاكسپارى او را ديدى و خود را به آغوش مادرت فاطمه افكندى و داغ شهادت جانسوز مادرت زهراسلام الله علیها را چشيدى و پس از شركت در مراسم غسل و دفن مخفيانه و شبانه مادر به دامانِ عطوفت على علیه السلام پناه بردى.

از آنروز كه كنار برادرانت در مدينه مى‏زيستى تا على علیه السلام به خلافت رسيد.

از آن روز كه زير سايه عطوفت‏بار اميرالمؤمنين علیه السلام بهسر مى‏بردى، تا آن كه شاهد محراب خونين كوفه گشتى و كنار بستر اميرالمؤمنين همراه برادرانت نشستى و آخرين وصيت‏هاى پدرت را كه با تنى رنجور و رنگى پريده و فرقى شكافته بيان مى‏كرد، شنيدى و اشك ريختى.

از روزى كه جگر پارهپاره برادرت امام مجتبى علیه السلام را بر طشت ديدى و سوختى و گريستى، و در تشييع جنازه برادرت، شاهد تيربارانشدن آن تابوت بودى و بر تربت او در بقيع اشك ريختى، ولى در غمكده خانه، دل به وجود برادرت حسين علیه السلام خوش داشتى.

از روزى كه با همسرت عبداللهبن جعفر خداحافظى كرده، در ركاب سيدالشهدا علیه السلام، شبانه سفر عشق را آغاز كردى و از مدينه به مكه و از مكه به كربلا با پاى دل سفر نمودى.

از روزى كه پابهپاى سالار شهيدان، كوه مصيبت را بر شانه صبورى‏ات نهادى و غم عزيزان را تحمل كردى.

از روزى كه به عنوان آموزگار جهاد و صبر، از درياى خون گذشتى و شهادت هفتاد و دو ستاره را با چشم ديدى و بر پيكر خورشيد و حنجر خونين بوسه زدى.

از روزى كه دو فرزندت را در عاشورا، به پاى امامت فدا كرده، قربانى خدا ساختى.

از روزى كه اسارت و شهادت را، ميان خودت و حسين علیه السلام، تقسيم كردى.

اسيرى بودى آزادىبخش، كه آزادى را با اسارت خويش به ارمغان آوردى و آزادى را از اسارت آزاد كردى!

در اوج قدرتِ دشمن، على‏وار خطبه خواندى و غرور امويان را درهم شكستى و يزيديان را به هراس افكندى

پرچم عزت و كرامت را بر بام زمان به اهتزاز درآوردى و مشعل هدايت شدى.

امروز تا هميشه تاريخ، شرف و شهامت مديون توست و انسانيت، شاگرد مكتب عفاف و آزادگى تو.

اى دختر زهرا و يادگار على!

پيروان و شيفتگان با افتخار، نام تو را به عنوان يك الگو مى‏برند و سطر سطر زندگانيات را به عنوان درس، مرور مى‏كنند.

جواد محدثي


خروج