*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


همگام با مدارس و مراکز, اخبار افق شماره خبر: ٣١٣٩٥٩ ٠٠:٥٦ - 1391/12/10    ارسال به دوست نسخه چاپي


حوزه در استان ها شماره 359


تجليل از طلاب برتر استان گلستان/ظرفيت پذيرش 280 بانوي طلبه در حوزه علميه خواهران گيلان/مؤسسه آموزش عالي امام رضا(علیه السلام) دانش پژوه مي‏پذيرد/تمديد مهلت ارسال آثار به همايش انديشه هاي فلسفي شهيد مطهري/فعالسازي سايت همايش انديشه هاي شهيد مطهري به سه زبان /مردم از خدمات عظيم روحانيت بي خبرند/رئيس مرکز خدمات حوزه مدرسه علميه خواهران گچساران افتتاح شد

تجليل از طلاب برتر استان گلستان

 در مراسمي با حضور نماينده وليفقيه در استان گلستان، از طلاب ممتاز مدرسه علميه امام خميني(ره) گرگان تقدير شد.

به گزارش خبرگزاري حوزه از گرگان، در مراسمي با حضور آيةالله نورمفيدي نماينده وليفقيه در استان گلستان، معاونين و اساتيد حوزه، از طلاب ممتاز نيمسال اول مدرسه علميه امام خميني(ره) گرگان تقدير شد.

آيةالله نورمفيدي در اين مراسم ضمن تقدير از کادر علمي و مديريتي و طلاب اين مدرسه، به تحصيل و تهذيب در کنار يکديگر تأکيد کرد. امامجمعه گرگان با بيان اينکه تحصيل علم فقه واجب کفايي است، اظهار داشت: امروز تعداد روحانيون ما به اندازه کافي نبوده و چندين هزار طلبه و روحاني براي تبليغ دين مبين اسلام لازم است.

رئيس شوراي حوزه علميه استان گلستان در پايان طلاب را در کنار دروس حوزوي، به قرائت قرآن و تدبر و تأمل ترغيب کرد. در اين مراسم تجليل از ممتازين، حجةالاسلام والمسلمين ارشاد، مدير مدرسه علميه امام خميني(ره) گرگان هم گفت: طبق ملاکهاي معاونت آموزش حوزههاي علميه، مجموعا 80 نفر از طلاب اين مدرسه بهعنوان ممتاز شناخته شدند که 20 نفر از آنان معدل بالاي 19 را کسب کردند. يادآوري ميشود، در پايان اين مراسم از طلاب برتر اين مدرسه با اهداي لوح و هدايايي تجليل شد.

 

ظرفيت پذيرش 280 بانوي طلبه در حوزه علميه خواهران گيلان

 معاون آموزش حوزه علميه خواهران گيلان از پذيرش 280 بانوي طلبه در مدارس علميه خواهران اين استان خبر داد. مهدوي در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاري حوزه در رشت با بيان اين که ظرفيت پذيرش جديد حوزه علميه خواهران در استان گيلان براي ترم جديد بالغ بر 280 نفر است، گفت: اين تعداد بانوي طلبه پذيرفته شده در مدارس علميه رشت، رودسر، صومعهسرا، تالش، انزلي و رودبار مشغول به تحصيل خواهند شد. معاون آموزش حوزه علميه خواهران گيلان در ادامه با اشاره به آغاز ثبتنام پذيرش حوزههاي علميه خواهران در سال تحصيلي 93-92، افزود: علاقمندان ميتوانند تا 28 اسفندماه با مراجعه به سايت مرکز مديريت حوزههاي علميه خواهران به نشاني www.whc.ir اقدام به ثبتنام نمايند.

 

مؤسسه آموزش عالي امام رضا(علیه السلام) دانشپژوه مي‏پذيرد

 معاون آموزشي و فرهنگي مؤسسه آموزش عالي حوزوي امام رضا(علیه السلام) از پذيرش دانشپژوه در اين مؤسسه خبر داد.

به گزارش خبرگزاري حوزه، حجةالاسلام سيدمحمدرضا شريعتمدار با اعلام اين خبر، به برخي از فعاليتهاي اين مؤسسه اشاره کرد و گفت: مؤسسه آموزش عالي حوزوي امام رضا(علیه السلام) وابسته به دفتر تبليغات اسلامي ميباشد و بر اساس مجوز شورايعالي حوزه، به تربيت طلاب در راستاي رفع نيازهاي جامعه و رفع دغدغههاي مقام معظم رهبري و مراجع عظام ميپردازد.

وي، هدفمند کردن دورههاي آموزشي حوزوي معطوف به نيازها را از جمله سياستهاي اصلي اين مؤسسه برشمرد و ادامه داد: با توجه به متمرکزشدن پذيرش مراکز تخصصي حوزه از طريق سايت معاونت آموزش حوزههاي علميه،اين مؤسسه نيز از اين طريق اقدام به جذب دانشپژوه ميکند. معاون آموزشي و فرهنگي مؤسسه آموزش عالي امام رضا(علیه السلام) خاطرنشان کرد: اين مؤسسه هماکنون در سطوح تحصيلي 2 و 3 و در هفت رشته و گرايش دانشپژوه ميپذيرد.

حجةالاسلام شريعتمدار، مهلت ثبتنام در اين مؤسسه را تا پايان 25 فروردين ماه و زمان برگزاري آزمون ورودي را 20 ارديبهشت ماه 92 اعلام کرد و گفت: علاقهمندان ميتوانند جهت ثبتنام و دريافت دفترچه آزمون به پايگاه معاونت آموزش حوزههاي علميه مراجعه و براي کسب اطلاعات بيشتر در ساعات اداري با شماره تلفن 21160داخلي 12 تماس حاصل نمايند.

وي در پايان با تأکيد بر اينکه فعاليتهاي اين مؤسسه مختص برادران است، خاطرنشان کرد: آزمون پذيرش سال93-92 بر اساس ابلاغيه معاونت آموزش حوزه علميه به صورت متمرکز انجام ميگردد.

 

تمديد مهلت ارسال آثار به همايش انديشههاي فلسفي شهيد مطهري

دبير اجرايي همايش بينالمللي انديشههاي فلسفي استاد شهيد مرتضي مطهري گفت: با توجه به استقبال خوب پژوهشگران علوم عقلي از اين همايش، مهلت ارسال چكيده مقالهها به دبيرخانه تا 20 فروردين 1392تمديد شد.

به گزارش سرويس استانهاي خبرگزاري حوزه، ابراهيم عليپور بابيان اين مطلب، گفت: اين همايش همزمان با شصتمين سالگرد انتشار کتاب اصول فلسفه و روش رئاليسم اين فيلسوف معاصر جهان اسلام در آبان ماه سال آينده به مدت دو روز در تهران و قم برگزار ميشود.

وي خاطرنشان كرد: تاکنون حدود 200 چکيده مقاله به اين دبيرخانه رسيده و با هماهنگيهاي صورتگرفته، اساتيد برجسته فلسفه در كشور نيز، مشاركت گستردهاي در اين همايش خواهند داشت.

دبير اجرايي همايش بينالمللي انديشههاي فلسفي استاد شهيد مرتضي مطهري گفت: اين همايش در دو محور اصلي موضوعات عام و موضوعات خاص برگزار خواهد شد و پذيرش مقالات از طريق پايگاه اينترنتي همايش به نشاني www.conf.motahari.ir صورت ميگيرد.

وي درباره نحوه تنظيم و شرايط اوليه پذيرش آثار، اظهار داشت: مقالات در محيط ورد Word حروفچيني و حداکثر در 22 صفحه 300 کلمهاي تنظيم شده و همراه با مشخصات علمي نويسنده و از طريق پايگاه اينترنتي همايش به نشاني http://conf.motahari.ir به دبيرخانه همايش ارسال شود.

دبير اجرايي همايش آخرين مهلت ارسال چکيده مقالات را 20 فروردين 92 اعلام کرد و گفت: مقالهها به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي پذيرفته ميشوند و چکيده آنان حداکثر در 150 کلمه شامل کليدواژهها تنظيم شود. عليپور افزود: مقالههايبرتر در کتاب مجموعه مقالات اين همايش منتشر ميشود و به صاحبان مقالات ممتاز حقالتاليف تعلق ميگيرد.

وي با بيان اينکه مقالات دريافت شده مسترد نميشوند، تأکيد کرد: آثار ارسالي نبايد در هيچ نشريهاي منتشر شده و يا در دست انتشار باشد.

دبير اجرايي همايش اظهار داشت: آخرين مهلت ارسال اصل مقالات براي داخل کشور يکم خرداد ماه سال آينده و براي خارج از کشور يکم تيرماه سال آينده است.

وي افزود: علاقهمندان براي کسب اطلاعات بيشتر ميتوانند به دبيرخانه اين همايش به نشاني قم، بلوار شهيد عطاران، بين کوچههاي ‌8 و 10، پلاک 134 و يا تهران، بلوار ميرداماد، روبروي برج نادر، پلاک 183 مراجعه کنند و يا در قم با تلفن 2935690 0251 تماس بگيرند. نمابر دبيرخانه در قم 2935691 0251 و رايانامه همايش icmpv@motahari.ir ميباشد.

 

فعالسازي سايت همايش انديشههاي شهيد مطهري به سه زبان

پايگاه اطلاعرساني همايش بينالمللي انديشههاي فلسفي شهيد مرتضي مطهري به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي فعالسازي شد.

به گزارش خبرگزاري حوزه، مدير اجرايي اين پايگاه در گفتوگو با خبرنگاران، با اعلام اين خبر گفت: اين تارنما به نشاني http://conf.motahari.ir  و به مناسبت برگزاري اين همايش راهاندازي شده است تا پژوهشگران بتوانند به آساني و با سرعت مقالههاي خود را به دبيرخانه همايش ارسال كنند و همچنين محققان، رسانهها و علاقهمندان بتوانند از اين راه در جريان آخرين رويدادهاي اين همايش بزرگ بينالمللي قرار گيرند.

 آقاي حسين عابد با بيان اينکه پايگاه اطلاعرساني همايش از پنج بخش موضوعات همايش، نحوه تنظيم و ارسال مقاله، ارسال مقاله، اخبار و تماس با دبيرخانه تشكيل شده است، درباره نحوه تنظيم و ارسال مقاله، اظهار داشت: در اين بخش؛ زمان، نحوه تنظيم، ارسال و شرايط اوليه پذيرش آثار به تفصيل بيان شده است و پژوهشگران براي ارسال آثار خود با به عضويتدرآمدن در اين تارنما ميتوانند مقالههاي خود را در زمان تعيين شده به دبيرخانه همايش ارسال کنند.

رئيسمرکز خدمات حوزه

مردم از خدمات عظيم روحانيت بيخبرند

 حجةالاسلام والمسلمين سيدحسن رباني گفت: در شرايط فعلي بايد از ابزارهاي اطلاعرساني استفاده کنيم، زيرا مردم روحانيت را ميشناسند ولي از حوزه و فعاليتهايآن بيخبرند.

به گزارش خبرگزاري حوزه، حجةالاسلام والمسلمين سيدحسن رباني در ديدار اعضاي شوراي روابط عموميهايمراکز حوزوي، با بيان اينکه نبايد رقابتهايصنفي موجب کمرنگشدن روح همگرايي شود، خطاب به آنان تأکيد کرد: به افقهايمحدود و بسنده نکنيد. اهداف بلند و تببين چشماندازي شايسته، ميتواند شما را به فعاليتهايگسترده در روابط عمومي و ارتباطات در نهادهاي حوزوي نزديکتر کند.

وي با بيان اينکه جلب افکار عمومي يکي از ابزار کسب قدرت ميباشد، يادآور شد: آمريکا براي تأثيرگذاري بر افکار عمومي هرروز بر ماهواره و شبکههايتلوزيوني خود ميافزايد و براي جنگ رسانهاي سرمايهگذاري ميکند. لذا اگر بتوانيم افکار عمومي را با رسالتها و برنامههايخود همسو کنيم و اطلاعرساني مطلوبي داشته باشيم، بدون شک موفق خواهيم بود.

 رئيسمرکز خدمات حوزههايعليمه با تأکيد بر تقويت نقش روابطعموميها، افزود: متأسفانه در برخي سازمانها و نهادهاي حوزوي جايگاه و اهميت روابط عمومي و ارتباطات بسيار ناچيز و کماهميت شمرده ميشود و اين نگاه در عصر حاضر بايد اصلاح شود.

وي خطاب به شوراي روابط عموميهايمراکز حوزوي بر نقش آموزش در زمينه ارتباطات تأکيد کرد و گفت: براي اينکه بتوانيد آموزش دهيد خودتان بايد آموزش ببينيد و با سرمايهگذاري مناسب اطلاعرساني را مديريت کنيد، چراکه اطلاعرساني نامطلوب و زياد نيز موجب آسيب ميگردد.

خاطرنشان ميشود، در ابتداي اين نشست، حجةالاسلام طيبحسيني، دبير شوراي روابطعموميهاي مراکز حوزوي، گزارشي از فعاليتهاي اينشورا ارائه کرد.

 

مدرسه علميه خواهران گچساران افتتاح شد

مدرسه علميه خواهران بيبي حکيمه(سلام الله علیها) درگچساران طي مراسمي با حضور مسئولان استاني افتتاح شد. در اين مراسم حجةالاسلام والمسلمين حجازي مؤسس اين مدرسه علميه، در سخناني با اشاره به اهميت راهاندازي حوزه علميه خواهران در اين شهرستان، گفت: اميدواريم با شروع به کار مدرسه علميه و ارائه مشاورههاي لازم بتوانيم مشکلات فرهنگي موجود اين منطقه را برطرف کنيم.

در اين مراسم همچنين حجةالاسلام والمسلمين جعفريمهر مدير حوزه علميه خواهران استان کهگيلويه و بويراحمد، ضمن تقدير از همکاري مسئولين اين استان و شهرستان گچساران بهويژه فرماندار اين شهرستان، ابراز اميدواري کرد، در آينده شاهد پيشرفت و ترقي حوزه علميه گچساران باشيم.


خروج