*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٤٧٥٦٦ ١٤:٤٢ - 1393/05/15    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 396اخبار کوتاه ایران

* لبنان ـ حجةالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله در روز قدس: اسرائیل در شناسایی انبارهای سلاح و موشک مقاومت در غزه و چگونگی مقابله با مقاومت شکست خورده است.

* مصرـ  نبیلالعربی، دبیرکل اتحادیه عرب: اسرائیل با کشتار غیرنظامیان و تخریب بیمارستانها قوانین بینالمللی را نقض میکند.

*معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور سیاسی: اقلیم کردستان عراق حق ندارد در زمان کنونی کشور مستقلی اعلام کند و از عراق جدا شود.

* سوئیس ـ سازمان بهداشت جهانی: سالانه یک میلیون و 200هزار نفر در تصادفات رانندگی در جهان کشته و بیش از 50 میلیون نفر نیز دچار مصدومیت میشوند.

از میان آمار ارائه شده بیش از 90درصد تلفات تصادفات رانندگی در کشورهای با درآمد متوسط و کم، اتفاق میافتد که تنها مالک 48 درصد وسایل نقلیه ثبت شده هستند.

* آمریکا ـ  رئیس اسبق سازمان سیا: تنها راه مهار ایران و روسیه، پایین آوردن قیمت نفت به زیر 60 دلار است.

* زبیگنیو برژینسکی، مشاور امنیت ملی پیشین ریاست جمهوری: ایران را کشوری اصیل میدانم که در اغلب کشورهای دیگر خاورمیانه شما چنین چیزی را نمیبینید.

در ایران انسجام واقعی وجود دارد. ایران کشوری با هویتی معتبر و با دولتی مستحکم است و فقط کشور مصر کمی شبیه ایران است. ایرانیها بیعقل نیستند که بخواهند در مقطع کنونی در مسیر ساخت سلاح هستهای قرار گیرند و ادعای آمریکا در اینباره بیمعنی است و پرداختن به موضوع ساخت بمب اتمی از سوی ایران، مصداقی از حقهبازی است.

* مجلس سنای آمریکا با هدف مقابله با تجاوزات جنسی در دانشگاههای آمریکا قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن مقررات نظارتی بر دانشجویان سختتر و راه قربانیان برای شکایت علیه متجاوزان آسان میشود.

*سازمان جاسوسی سیا: تا 10 سال دیگر هیچ اثری از رژیم صهیونیستی نخواهد بود و بهعبارت دیگر، این رژیم تا سال 2022 میلادی (1404ش) نابود خواهد شد.

*مؤسسه "آیکان"، مدیریت تخصیص دامنههایی اینترنتی کشورها: دادگاه فدرال آمریکا بداند، دامنههای اینترنتی ایران [.ir] "دارایی" نیست و نمیتوان آنها را توقیف یا مصادره کرد.

*سازمان ملل متحد: ایران با درآمد سرانه ملی 13هزار و 451 دلاری در سال 2013 میلادی رتبه 79 را بین 187 کشور جهان به خود اختصاص داد.

* عراق ـ پارلمان عراق "فواد معصوم هورامی" 76 ساله را بهعنوان رئیسجمهور جدید عراق انتخاب کرد.

 وی عضو حزب "اتحادیه میهنی کردستان" به رهبری طالبانی میباشد.

* تروریستهای تکفیری داعش، مقبره معروف یونس نبی(ع) را در موصل عراق بهصورت کامل منفجر و تخریب کردند.

* جلال طالبانی، رئیسجمهور سابق با انتقاد از مباحث تجزیهطلبانه اخیر، توصیه کرد: مردم کردستان عراق به مجاهدتهای خود در راه دموکراسی، آزادی و "فدرالیته"، در چارچوب قانون اساسی عراق ادامه دهند.

*فوادمعصوم، رئیسجمهور جدید عراق در دیدار با علمای اهلسنت این کشور تأکید کرد: تروریستهای داعش هیچ نسبتی با اسلام ندارند. جایگاه روحانیون در ارائه تصویر واقعی دین اسلام اهمیت دارد و روحانیون باید برای نشان دادن برائت دین اسلام از اعمال گروه تروریستی داعش، بکوشند.

* امارات ـ نخستین مسجد سازگار با محیط زیست در دبی آغاز بهکار کرد. این مسجد در زمینی به مساحت 9754 مترمربع و زیر بنای 418 مترمربع گنجایش 3500 نمازگزار را دارد.

* چین ـ "جمعه طاهر" امام جماعت 74 ساله و رئیس مسجد بزرگ کاشغر چین از بزرگترین مساجد منطقه خودمختار و مسلماننشین "سینکیانگ"، با حمله تروریستها به شهادت رسید.

* ترکیه ـ اردوغان، نخستوزیر: اقداماتی که رژیم صهیونیستی در نوار غزه انجام میدهد مانند جنایاتی است که هیتلر در زمان خود انجام داده است.

* سوئیس ـ  سازمان صلیبسرخ: حمله اسرائیل به بیمارستانها در غزه هراسانگیز است.


خروج