*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٥١٤٧٢ ١١:٤٢ - 1393/07/10    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 400*روسیه ـ سرگئیلاوروف، وزیر امور خارجه: روسیه از ائتلاف بینالمللی مبارزه با داعش در صورتی حمایت میکند که این ائتلاف در چارچوب سازمان ملل باشد و ایران و سوریه در آن مشارکت کنند.

*ایتالیا ـ صندوق بینالمللی توسعه کشاورزی: در سراسر جهان حدود 805 میلیون نفر از گرسنگی در عذاب هستند. به این ترتیب از هر 9 نفر، یک نفر گرسنگی میکشد.

*امارات ـ اعضای 23 نفره یک تیم قوتبال جوانان از کشور آفریقایی کامرون پس از گذراندن 2 ماه در اردوی تمرینی در شهر دبی، از مسیحیت به اسلام مشرف شدند.

*فلسطین اشغالی ـ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: گروه داعش تهدیدی برای منافع ما در زمان کنونی نیست.

*عربستان ـ وزارت امور اسلامی عربستان با شناسایی امامان جماعت تندرو این کشور، آنها را تهدید کرده در صورتی که به نشر افکار افراطی ادامه دهند از کار بر کنار خواهند شد. عربستان کلاسهایی برای آموزش مجدد آنها بر پا کرده است.

*ترکیه ـ روزنامه «حریت»: معاون نخستوزیر ترکیه خبر داد که دولت آنکارا ممنوعیت استفاده از حجاب را در مقطع راهنمایی برداشته است.

*فلسطین اشغالی ـ سخنگوی حماس: اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر رژیم صهیونیستی نشان میدهد که اسرائیل در سایه رشادتهای مقاومت فلسطین، از مرحله حمله به مرحله دفاع رسیده است.

*آمریکا ـ رئیسجمهور ایران در جمع مدیران رسانههای آمریکا: بمباران یک کشور، توسط یک یا چند کشور و یا حتی یک ائتلاف، بدون پشتوانه حقوقی و قانونی معنا ندارد و میتواند تجاوز تلقی شود.

*مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد: تا سه سال آینده بیش از 50 درصد از مردم جهان از طریق پهنای باند متحرک (موبایل) و بهوسیله گوشیهای هوشمند تلفن همراه و تبلت که هماکنون سریعترین فنآوری در تاریخ بشریت را به ثبت رساندهاند، میتوانند به شبکه جهانی اینترنت بهصورت آنلاین دسترسی داشته باشند.

*سازمان ملل متحد: سالانه بهطور میانگین 50 میلیون تن زباله الکترونیکی در جهان تولید میشود و از این رقم آمریکا بهتنهایی 3/3 میلیون تن و چین 6/2 میلیون تن و ایران 42/585 تن را به خود اختصاص میدهند.

*بلژیک ـ دادگاه «راسل» در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک برای اولینبار در تاریخ به جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین پرداخت و این رژیم را بهخاطر جنایاتی که در جمله به غزه انجام داده، محکوم کرد.

*مصر ـ حسنین هیکل، روزنامهنگار و پژوهشگر مشهور مصری: عربها در نظم نوین جهانی کشورهایی تسلیم شده هستند و در قبال آنچه پیرامون آنها میگذرد، هیچ کاری نمیتواند بکنند.


خروج