*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٥٦٠٤٦ ٢٢:٢٦ - 1393/09/27    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 406* مصر ـ دکتر علی جمعه، مفتی سابق و عضو شورای علمای ارشد الازهر مصر تصریح کرد: تکفیر شیعیان جایز نیست و داعش گروهی قاتل، فاسق، مفسد و جنایتکارند که با حمایت بیگانگان از این گروه برای اجرای تجزیه جهان عرب فعالیت میکنند و دعوت برای تشکیل خلافت اسلامی، ادعایی باطل و بیاساس است و هیچ ربطی به دین ندارد.

* هلند ـ حزب راستگرای «آزادی» هلند از دولت این کشور در خواست کرد تا هلند را از مساجد مسلمانان پاکسازی کند!!

* فرانسه ـ نمایندگان پارلمان فرانسه در رأی نمادین، کشور و دولت مستقل فلسطین را به رسمیت شناختند.

این رأی برای دولت این کشور الزامآور نیست. رژیم اسرائیل رأی پارلمان فرانسه را «اشتباهی مهلک» دانسته است. پس از سوئد، انگلستان و اسپانیا، فرانسه پنجمین کشور اروپایی میباشد که در این موضوع ورود کرده است.

* بحرین ـ آیةالله شیخ عیسی قاسم: دشمنان اسلام برای از میان بردن وحدت اسلامی تلاش بسیار زیادی کردهاند، آنان در این راه هیچ سلاحی را مناسبتر از تکفیر نیافتند. تکفیر یک پدیده در جامعه مسلمانان نیست و تنها باعث جدایی فکری و روحی مسلمانان نشده، بلکه امت اسلامی را به امت کشتارهای خونین تبدیل کرده است.

* آمریکا ـ مجمع عمومی سازمان ملل به اتفاق آرا، قطعنامهای را تحت حمایت کشورهای عربی تصویب کرد که بر اساس آن از رژیم اسرائیل خواسته شده تا از داشتن تسلیحات اتمی دست کشیده و بدون تأخیر بیشتر به پیمان منع گسترش سلاحهای هستهای (انپیتی) بپیوندد و تأسیسات اتمیاش را تحت بازدیدهای بینالمللی قرار دهد.

* دبیرکل سازمان ملل متحد: بر اساس برآوردهای سازمان ملل، در حال حاضر بیش از 18 میلیون انسان بهعنوان کارگر برده در جهان وجود دارند.

* نمایندگان کنگره آمریکا لایحهای را تصویب کردند که طبق آن رژیم صهیونیستی به شریک اصلی و راهبردی آمریکا تبدیل میشود و روابط استراتژیک با این رژیم عمیقتر میکند.

این لایحه همکاریهای دفاعی، امنیتی، انرژی، تحقیقات و توسعه، تجاری، کشاورزی، مدیریت آب و دانشگاهی میان آمریکا و رژیم اسرائیل را افزایش میدهد. علیرغم آنکه این لایحه در کنگره به تصویب در آمده است، اما باید برای نهایی شدن به امضای باراک اوباما رئیسجمهوری آمریکا برسد.

* خبرگزاری «آسوشیتدپرس»: شمار کشتهشدگان خشونت پلیس در آمریکا سالانه دستکم به 400 نفر میرسد و در اکثر موارد دادگاه از صدور کیفرخواست علیه مأموران خاطی پلیس خودداری میکند.

* آپایگاه «ژئواستراتژی دایرکت»: گروهک تروریستی داعش، تمام دستگاه استخبارات (سرویس جاسوسی) دوران صدام دیکتاتور سابق عراق را به استخدام خود در آورده است.

* کشورهای عضو دادگاه کیفری بینالمللی با عضویت فلسطین بهعنوان عضو ناظر در شورای کشورهای امضاکننده «معاهده رم» (دادگاه کیفری بینالمللی) موافقت کردند. با ارتقای جایگاه فلسطین در دادگاه بینالمللی جنگی، تشکیل گروه تحقیق درباره جنایات جنگی صهیونیستها براساس این فلسطینیها، امکانپذیر شد و از این پس فلسطینیها میتوانند برای تحقیق در خصوص جنایات جنگی صهیونیستها، به این دیوان بینالمللی مراجعه کنند و رژیم اسرائیل را به دلیل جنایتهایش علیه فلسطین مورد پیگرد قانونی قرار دهند.

* شبکه «سیانان»: در کل جهان حدود 3 میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد که 7/3 درصد آنها معادل 112 میلیون نفر در خاورمیانه هستند و از مجموع این 112 میلیون کاربر اینترنت در خاورمیانه، ایران با 45 میلیون کاربر اینترنتی در صدر کشورهای منطقه قرار دارد.

* ایتالیا ـ کتاب شیعه در اسلام (مکاتبات علامه طباطبایی (ره) با پروفسور هانری کربن) با همکاری مجمع جهانی اهلبیت (ع) و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در رم ـ ایتالیا به زبان ایتالیایی ترجمه و به زیور طبع آراسته گردید.

* افغانستان ـ در پی تشدید حملات انفجاری و انتحاری شورشیان طالبان در نقاط مختلف افغانستان، اشرف غنی احمد، رئیسجمهور جدید این کشور، از روحانیون و علمای کشورش خواست برای جلوگیری از این حملات، اقدام کنند.خروج