*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٥٧١٤٤ ١٤:٢٩ - 1393/10/24    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 407>> عراق ـ رئیس هیئت فتوای اهلسنت عراق: بیش از 3۵7 هزار جوان اهلسنت برای نبرد با گروه تروریستی داعش ثبتنام کردهاند.

>> شبکه خبری «ارم نیوز»: آیةاللهالعظمی سیستانی در نامهای به سفیر بحرین در عراق، مراتب اعتراض خود را نسبت به بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق ابراز داشته و خواهان آزادی هرچه سریعتر وی شدند.

>> کمیسیون امنیتی شهرستان الزبیر استان بصره اعلام کرد: سه تن از امامان جماعت در حمله تروریستها در ورودی این شهرستان در غرب استان بصره کشته و 2 امام جماعت دیگر زخمی شدند. در پی این روی داد، آیةاللهالعظمی سیستانی از دستگاههای امنیتی بصره خواستند که سریعاً عاملان ترور سه شخصیت دینی را در این استان شناسایی و بهدست عدالت بسپارند.

>> مقامات استان صلاحالدین اعلام کردند: شمار زائران و عزاداران امام حسن عسکری(ع) در سالروز شهادت این امام همام در سامرا، به سه میلیون نفر رسید.

>> فلسطین اشغالی ـ مدیر کمیته امور اسیران و آزادگان: رژیم صهیونیستی در سال 201۴ میلادی بیش از 6000 فلسطینی را دستگیر کرده است.

>> روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»: از ابتدای سال 2016 تعداد فلسطینیان از تعداد یهودیان در سرزمینهای اشغالی فراتر خواهد رفت.

>> انگلیس ـ سازمان عفو بینالملل از مقامات بحرین خواست، از شیخ علی سلمان رفع اتهام کرده و او را فوراً آزاد کنند.

>> سازمان عفو بینالملل: دو کشور عربستان و آمریکا در سال 201۴ از جمله کشورهای دارای بیشترین میزان اعدام در جهان بودهاند.

>> روزنامه سعودی «الحیات» (چاپ لندن): 60 درصد عناصر انتحاری (تروریستی) که در سال 201۴ مرتکب عملیات انتحاری شدهاند، سعودی بودند.

>> آلمان ـ بنیاد مطالعات اسلامی آلمان با حمایت مؤسسه فرهنگی آموزشی «نور مبین» جمهوری اسلامی ایران به طراحی متون و کتابهای معرفی اسلام برای دانشآموزان مدارس آلمان در پنج سطح مختلف (شروع از سن 9 سال) اقدام کرده و این کتابها در مدت سه سال بهتدریج تدوین و در دسترس علاقهمندان قرار خواهد گرفت.

>> صدراعظم آلمان تظاهرات علیه دین اسلام و مسلمانان در برخی از شهرهای این کشور را محکوم کرد و از شهروندان آلمانی خواست در چنین تظاهراتی شرکت نکنند.

>> افغانستان ـ برای اولینبار بعد از 70 سال تلاش، قرآن به زبان ازبکی ترجمه شد.

>> کویت ـ سفارت سوریه در کویت بازگشایی شد و پرچم این کشور در حضور دیپلماتها و سیاستمداران به اهتزاز در آمد.

>> سوئد ـ جمعی از مردم سوئد برای اعلام حمایت و نیز همبستگی با مسلمانان به خیابانهای این کشور آمده و اعتراض خود را علیه سه حمله به مسجدهای این کشور که در هفتههای گذشته صورت گرفت، ابراز کردند. شرکتکنندگان در این راهیپمایی حمایتی شعار «به مسجد من دست نزنید» سر میدادند. در حملات به مسجدهای این کشور تاکنون ۵ مجروح بر جای مانده است.

>> سوئیس ـ روزنامه «سونتاگ زاتونگ»: «مصطفی ممتی» [از صربهای کشور آلبانی]، روحانی صربیالاصل و مسلمان اروپایی بهدلیل تلاش برای گفتوگوی بین مذاهب، بهعنوان مردسال سوئیس در سال 2014 معرفی شد.

>> سازمان بهداشت جهانی: ایران با 38 مورد مرگ به ازای هر 100هزار نفر به لحاظ تلفات ترافیکی در سال، در رده سوم کشورهای جهان قرار گرفته است.

>> آمریکا ـ شبکه خبری «سیانان»: مریم میرزاخانی، ریاضیدان ایرانی دانشگاه استنفورد و نخستین زن برنده مدال فیلدر (معادل نوبل ریاضی) در رتبه سوم فهرست 1۵ زن الهامبخش سال 201۴ قرار گرفت.

>> مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامهای را تصویب کرد که بر اساس آن میانمار باید شهروندی کامل به اقلیت مسلمانان «روهینجا» در میانمار بدهد و به آنها اجازه دهد تا بهصورت آزادانه در این کشور سفر کنند. 3/1 میلیون مسلمان روهینجا در میانمار ساکن هستند.

>> دبیرکل سازمان ملل متحد: فلسطین از تاریخ اول آوریل (12 فروردین 94) عضو دیوان بینالمللی کیفری لاهه خواهد بود.

>> صندوق بینالمللی پول: رشد اقتصادی ایران در سال 2014 میلادی پس از دو سال رکود، در وضعیت بهبود قرار گرفت و پیشبینی میشود در سال 201۵ میلادی از رشد بیشتری برخوردار شود.

>> صندوق بینالمللی پول: ایران در سال 2014 میلادی با 77 میلیون و 900هزار و 69 نفر، هفدهمین کشور پر جمعیت جهان بوده است.

 


خروج