*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٥٨٩٢٤ ١٥:٣١ - 1393/12/09    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 410* عراق ـ برای اولینبار در عراق و شهر نجف، یک خیابان به نام امام خمینی (ره) نامگذاری شده است. این خیابان 6 باند و به طول 6 کیلومتر است که از ورودی شهر نجف از سمت فرودگاه به سمت کوفه تا کمربندی این شهر را در بر میگیرد و در ورودی این خیابان تصویری بزرگ از امام خمینی (ره) و تابلوی راهنمایی نصب شده که بر آن نوشته شده است: «شارع الامام روحالله الخمینی».

* روسیه ـ مسلمانان روسیه برای جبران کمبود مسجد در این کشور، کمپین ایجاد نمازخانههای سیار به راهانداختهاند. بانیان طرح ایجاد نمازخانههای سیار در روسیه که طرح مساجد متحرک نامیده میشود در حال جمعآوری کمکهای مردمی برای راهاندازی این مساجد هستند.

* نیجریه: رهبر شیعیان نیجریه: علت اصلی توسعه دین اسلام در آفریقا، اندیشههای امام خمینی (ره) است.

* سوئد ـ نخستین سفارت فلسطین در غرب اروپا در پایتخت سوئد باز شد.

* انگلیس ـ آژانس حریم خصوصی بینالملل: شرکت «گوگل» بدترین مجرم در نقض حریم خصوصی افراد در میان شرکتهای اینترنتی بوده و آنچه که بیشتر نگرانکننده است توانایی گوگل برای نفوذ در عمق جزئیات زندگی [ایمیلها، عکسها، نقشهخوانیها، خبرخوانیها و تمامی فعالیتهای خصوصی در اینترنت] افراد میباشد.

* روزنامه «گاردین»: 700 هنرمند انگلیسی خواستار تحریم رژیم صهیونیستی و قطع روابط با رژیم اسرائیل شدند و اعلام کردند تا زمانیکه اسرائیل به قوانین بینالمللی احترام نگذارد و به ظلم خود در فلسطین خاتمه ندهد، هیچ کلاس یا کارگاه آموزشی در فلسطین اشغالی برگزار نخواهند کرد.

* روزنامه «دیلیاستار»: به نیروهای ویژه انگلیسی دستور داده شده است یک گلوله برای خودکشی کنار بگذارند تا در صورت اسارت به دست داعش، از آن استفاده کنند!

* بحرین ـ انجمن علمای بحرین با صدور بیانیهای عملیات سرکوب رژیم بحرین علیه معترضان را محکوم و تأکید کرد این اقدامات تنها پا فشاری و ثبات ملت برخواستههای عادلانهاش را افزایش میدهد.

* آمریکا ـ روزنامه «واشنگتنپست»: اگر مبارزه علیه داعش، در مسیر کنونی [به رهبری جنبش بدر] ادامه یابد، در نهایت داعش شکست خورده، اما در این پروسه این خطر وجود دارد که آمریکا عراق را در مقابل نفوذ ایران از دست بدهد.

* روزنامه «نیویورک تایمز»: ایران در چرخه سوخت به استادی رسیده و این موضوع شاید موضوعی تأسفآمیز باشد، اما چیزی از حقیقت کم ندارد. بر این اساس، برچیدن دانش به چه معناست؟ شما نمیتوانید به دانش موجود مردم بمب بیندازید. آنهایی که برچیدن برنامه هستهای ایران را دنبال میکنند در جستوجوی یک جنگ دیگر هستند که نمیتوان در آن پیروز شد.

* روزنامه «واشنگتنپست»: روز جمعه [24 بهمن] در اتفاقی نادر، جمعی از مسلمانان آمریکا با گفتن اذان و اقامه در اقدامی نمادین به رسم احترام به سه جوان مسلمان کشته شده در چپلهیل کارولینای شمالی، مقابل کاخ سفید به نماز ایستادند.

* سخنگوی سازمان ملل: جنگ داخلی چهار ساله میان شبهنظامیان [تروریستها] و نیروهای دولتی در سوریه، تاکنون بیش از 200 هزار کشته و دستکم 10 میلیون آواره برجا گذاشته است.


خروج