*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٥٩٥٢٠ ١٥:٥٨ - 1393/12/23    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 411* عراق ـ وزیران امور خارجه ایران و عراق روز سهشنبه پنجم اسفند، تفاهمنامهای را امضا کردند که بر اساس آن، از این پس مقررات روادید برای گذرنامههای سیاسی و خدمت لغو میشود. دارندگان این گذرنامهها میتوانند هر بار بهمدت ۴۵ روز بدون نیاز به اخذ ویزا بین دو کشور تردد کنند.

* مصر ـ  الازهر اعلام کرد: اعضای گروه تروریستی داعش خوارج و طغیانگر بوده و نابودی آن بر مسئولان کشورهای مسلمان واجب است.

* احمدالطیب، شیخ الازهر: ما با توطئهای بینالمللی علیه کشورهای منطقه مواجهایم که به ظهور داعش در این کشورها کمک کرده است. این توطئه راه را برای اجرای توطئه بزرگتری که هدف آن تقسیم کشورهای خاورمیانه به دولتهای کوچک برای تحقق منافع صهیونیستهاست، هموار میکند.

* آمریکا ـ باراک اوباما: بسیار سخت است که بخواهیم دسترسی آزاد به سلاح را محدود کنیم. در برخی محلهها خرید سلاح گرم از خرید کتاب سادهتر است. محلههایی وجود دارد که اسلحه و خشاب را سادهتر از سبزیجات تازه میتوان خریداری کرد!

* ایتالیا ـ نمایندگان مجلس ایتالیا با 300 رأی موافق در برابر ۴۵ رأی مخالف به طرح بهرسمیت شناختن کشور فلسطین رأی مثبت دادند و از دولت این کشور خواستند تا کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.


خروج