*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٥٩٨٨٤ ١٠:٠٣ - 1394/01/20    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 412آلمان ـ بر اساس حکم دادگاه عالی آلمان، معلمان زن مسلمان میتوانند برای حفظ حجاب خود در کلاس درس از روسری استفاده کنند.

نیوزیلند: شورای دینی مسیحیان و یهودیان «ولینگتون» در نیوزیلند با عضویت مسلمانان از تاریخ 25 فروردینماه سال 94 به شورای ادیان ابراهیمی تبدیل میشود. شورای ابراهیمی یهودیان، مسیحیان و مسلمانان نیوزیلند در این تاریخ در مجلس ولینگتون بهصورت رسمی افتتاح خواهد شد.

آمریکا ـ روزنامه «واشنگتن تایمز»: ایران در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت فوقالعاده [ابرقدرت] موفق منطقهای است.

صندوق بینالمللی پول: ایران در سال 1394 با افزایش 53 میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی، رتبه خود را بهعنوان نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در این سال حفظ خواهد کرد.

روزنامه «واشنگتن پست»: افسران سابق ارتش «صدام» رئیسجمهوری معدوم عراق، فرماندهی تکفیریهای «داعش» را بر عهده دارند.

مؤسسه تحقیقاتی «پیو»: هندوستان تا سال 2050 میلادی بزرگترین و بیشترین جمعیت مسلمان در دنیا را خواهد داشت، حتی بیشتر از اندونزی. در سال 2012 میلادی جمعیت مسلمان در اندونزی 205 میلیون نفر و هندوستان 177 میلیون نفر بود.

انگلیس ـ روزنامه «گاردین»: در آغاز سال 2050 میلادی جمعیت مسلمانان در قاره اروپا بیش از ده درصد افزایش خواهد یافت که با این روند در آغاز سال 2050 جمعیت مسلمانان در جهان از مسیحیان بیشتر خواهد شد.

مغرب (مراکش) ـ شیخ سلفی «عبدالوهاب رفیقی»: اهلتسنن بهجای استفاده از دلایل سست برای تکفیر شیعیان، به وضع کنونی کشورهای شیعی نظری افکنند و ببینند این کشورها چگونه مستقل و قدرتمند شده و دولتهایی بینانگذاری کردند که در تمام زمینهها از جمله خوراک، پوشاک، اسلحه و صنعت به خودکفایی رسیدهاند.

عراق ـ حیدر العبادی، نخستوزیر: بغداد در آستانه اشغال توسط داعش بود، اما آمریکا هیچ حرکتی از خود نشان نداد و ما را در برابر تروریستها تنها گذاشت.

مصر ـ محمد حسنین هیکل، روزنامهنگار برجسته مصری: من از شیوه برخورد کشورهای عربی با ایران بسیار ناراحتم، واقعاً نیازی به این طرز تعامل نبود. جای بس تأسف است که ما بدون دلیل و به نفع آمریکاییها، روابطمان با ایران را از دست دادیم. آمریکاییها کاری کردند که ما مبارزه با اسرائیل را فراموش کنیم و به جای آن درگیر جنگ شیعه و سنی شویم. تقسیم جهان عرب به شیعه و سنی یکی از بزرگترین جنایتها در تاریخ اسلام بود.

بحرین ـ مأموران دولت بحرین، روز 16 فروردین، شیخ صادق المالکی یکی از روحانیون شیعی این کشور را پساز بازجویی 4 ساعته بازداشت کردند، ولی اتهامات و علت بازداشت وی اعلام نشده است.

فرانسه ـ پروفسور نسرین معظمی، استاد پژوهشکده زیست فناوری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، از سوی مدیرکل یونسکو بهعنوان عضو شورای راهبری برنامه بینالمللی علوم پایه یونسکو انتخاب شد.


خروج