*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦١٠٢٥ ١٢:٥٧ - 1394/02/16    ارسال به دوست نسخه چاپي


تـــازه‌هـای علـمی شماره 138


نتایج یک مطالعه نشان میدهد: زنانی که کودکانشان را با شیر خود تغذیه کردهاند، خطر ابتلا به سرطان سینه یا بازگشت این بیماری، در آنها کمتر است و هرچه مدت شیردهی بیشتر باشد، باز این خطر کمتر میشود.

٭   تغذیه کودک با شیر مادر خطر بازگشت سرطان سینه را در مادر کاهش میدهد

نتایج یک مطالعه نشان میدهد: زنانی که کودکانشان را با شیر خود تغذیه کردهاند، خطر ابتلا به سرطان سینه یا بازگشت این بیماری، در آنها کمتر است و هرچه مدت شیردهی بیشتر باشد، باز این خطر کمتر میشود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این مطالعه جدید نشان میدهد، تغذیه نوزاد با شیر مادر در زنانی که از سرطان سینه جان سالم بدر بردهاند، خطر عود این بیماری را به مقدار زیادی کاهش میدهد.

این مطالعه که بر روی هزار و 636 بیمار مبتلا به سرطان سینه انجام شد، همچنین نشان داد که تغذیه کودک با شیر مادر از ابتلا به تومورهای زیرگروههای خاصی از سرطان سینه پیشگیری میکند.

مارلین کوان یک دانشمند محقق در بخش تحقیقاتی کیزر پرمننت در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت: این اولین مطالعهای است که نقش سابقه شیردهی مادر را در عود سرطان سینه و زیرگروه تومور مورد بررسی قرار داده است.

این تحقیق همچنین نشان میدهد: احتمال رهایی از سرطان سینه در زنانی که سابقه شیردهی داشتند بیشتر بود و این زنان کمتر احتمال داشت که عود این بیماری را تجربه کنند.

به گفته محققان، شیردهی احتمالاً بلوغ سلولهای داکتال در سینه را افزایش میدهد و آنها را کمتر مستعد ابتلا به عوامل سرطانزا میسازد و یا دفع مواد سرطانزا را راحتتر میکند که این امر به رشد آهستهتر تومورها منجر میشود.

پیشاز این مطالعات نشان داده بودند که شیردهی مادر یک سری فواید کوتاه و بلندمدت بر سلامت کودک دارد؛ اما مطالعه اخیر نشان میدهد که شیردهی برای خود مادر نیز مفید است.

این تحقیق همچنین نشان میدهد که هرچه مدت شیردهی بیشتر باشد فواید آن افزایش می یابد.

به گفته محققان، در حقیقت پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه در زنانی که سابقه شیردهی برای 6 ماه و یا بیشتر دارند، بیشتر است.

 


خروج