*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه حوزه, اخبار کوتاه ایران, اخبار کوتاه جهان, اخبار کوتاه شماره خبر: ٣٦٢٠٤٤ ٠٧:٥٨ - 1394/03/09    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه ایران شماره ۴۱۶ 

 

 در سالروز ولادت سومین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت اباعبداللهالحسین علیه‌‌السلام ، دانشنامه این امام همام با 200 مطلب جدید و در مجموع با بیشاز 1900 مطلب به روزرسانی شد.

علاقهمندان میتوانند، برای بهرهمندی بیشتر به نشانی اینترنتی www.hawzah.net مراجعه کنند.

 رئیسجمهور: تحقیق و توسعه خط قرمز ماست و مذاکرهکنندگان به خطوط قرمز واقفاند. نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دولت مطاع است و هرگز توافقی را امضا نمیکنیم که به کسی اجازه دسترسی به اسرار علمی و نظامی کشور را بدهد.

 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: شرط برآورده شدن انتظارات علما و طلاب حوزههای علمیه، ترسیم فروع متعدد بر اساس نیازهای روز جامعه است که میتواند قاعده سازی فقهی بعضی از مجتهدین در طول تاریخ تشیع باشد.

 حجةالاسلام والمسلمین پورمحمدی، وزیر دادگستری: مسابقه با پرونده، جرم و متهم بیفایده و محکوم به شکست است و باید برای کاهش حجم پروندهها تلاش کنیم؛ چرا که با توجه به آمار 25 میلیون خانواده در کشور، تعداد 10 میلیون پرونده قضایی از لحاظ اعتباری، فرهنگی و تمدنی بسیار بد است. در دولت معتقدیم که باید از مجازاتهای جایگزین بهجای مجازات حبس و زندان بهره گرفت.

 رئیس مجلس شورای اسلامی در کنگره شهدای کردستان: وجود 10 هزار شهید اهلسنت نشان میدهد که چه میزان به هم تنیدگی برای حفظ کیان انقلاب میان مذاهب وجود دارد.

 شهردار تهران در مراسم اختتامیه نمایشگاه بینالمللی کتاب: بر اساس آمارها، در تهران تقریباً ۱۲۰۰ کتابفروشی داریم، در حالی که برای فروش لوازم آرایشی، ۵۹۰۰ فروشگاه داریم! گردش مالی اقتصاد نشر ۸۰ میلیارد تومان است اما لوازمآرایشی ۲۰ هزار میلیارد تومان!

 سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا به عنوان سخنگوی نیروی انتظامی منصوب شد. پیش از این، جایگاهی تحت عنوان «سخنگو» در چارت نیروی انتظامی تعریف نشده بود.

 علی طیبنیا، وزیر اقتصاد و دارایی: مردم به مؤسسات غیرمجاز مالی اعتماد نکنند. اگر سپردهگذاری در این مؤسسات نرخ سود بالاتری برای آنها دارد، ولی قطعاً این نرخ سود بالاتر بهای ریسک بالاتری هم دارد. در ماههای گذشته شاهد ورشکستگی برخی از این مؤسسات بودیم، که باعث شد اصل منابع مردم به خطر بیفتد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: در حال حاضر ۷۱ میلیون تلفن همراه و  ۵/27 میلیون گوشی تلفن هوشمند در کشور فعال است. همچنین تعداد پورتهای اینترنت پرسرعت از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار پورت به 9 میلیون پورت افزایش یافته است و همزمان ۹ میلیون نفر نیز از اینترنت موبایل استفاده میکنند.

 محمد اسماعیل مطلق، مدیرکل سلامت خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: شش میلیون و 600 هزار دختر 1۵ تا ۴9 ساله ایرانی در سن باروری ازدواج نکردهاند.

بیشاز 11 میلیون دختر و پسر در آستانه ازدواج در کشور قرار دارند، که بخش قابل توجهی از این جمعیت نیز در حال پشتسر گذاشتن سن مناسب برای باروری هستند.

 دادستان کل کشور: بانک مرکزی موظف است برای تأمین آسایش روانی و امنیت مالی مردم، اساس مؤسسات مالی غیرقانونی را منتشر و از مردم بخواهد که در اینگونه مؤسسات سرمایهگذاری نکنند.

 معاون نظارتی بانک مرکزی: حدود 7 هزار مؤسسه مالی غیرمجاز در ایران وجود دارد که هنوز موفق به پلمپ آنها نشدهایم، اما کارهای لازم را انجام دادهایم.

 معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: افراد بیسواد گروه سنی 10 تا 49 سال، تا پایان سال 1394 مهلت دارند به صورت رایگان باسواد شوند و از ابتدای سال 9۵ برای باسواد شدن باید هزینه بپردازند؛ همچنین در صورت اصرار بر بیسواد ماندن، صدور و تمدید گواهینامه رانندگی و پروانه کسب برای آنها میسر نخواهد بود.

 معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای کشور: 73 درصد زندانیهای کشور، مصرفکننده مواد مخدر هستند، اقدامات مشاورهای و دارویی برای این افراد انجام میشود. زندانهای کشور گنجایش 110 هزار زندانی را دارد، و در حال حاضر دو برابر این ظرفیت در زندانهای کشور نگهداری میشوند.

 رئیس دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت: طلاق در کشور افزایش شتاب داشته است. بیشتر طلاقها در سال اول ازدواج و 80 درصد طلاقها در سنین کمتر از 30 سال اتفاق میافتد که نقش والدین، خیّران و همچنین مسایلی مانند اشتغال و مسکن در این رابطه حائز اهمیت است.

 

 


خروج