*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٢١٦٦ ٠٨:٣٦ - 1394/03/10   تـــــــــــازههــــــــــــــای عـــــلــــــمــــــی ارسال به دوست نسخه چاپي


تـــــــــــازههــــــــــــــای عـــــلــــــمــــــی

ورزش دوران کودکی عامل تقویت عضلات و رشد استخوانها در بزرگسالی است


نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که هرچه فرد توده‌ عضلانی بیشتری داشته باشد، استخوان‌های قوی‌تری خواهد داشت؛ این مطالعه بر اهمیت ورزش در دوران کودکی برای تقویت عضلات و رشد استخوان‌ها تأکید می‌کند. به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان شورای تحقیقات پزشکی دانشگاه ساوت‌همپتون در آمریکا، در این مطالعه اطلاعات جمع‌آوری شده در زمینه‌ توده‌ عضلانی و تراکم استخوانی 200 کودک را در بدو تولد و در شش و هفت‌سالگی مقایسه کردند.

نتایج یک مطالعه نشان میدهد که هرچه فرد توده عضلانی بیشتری داشته باشد، استخوانهای قویتری خواهد داشت؛ این مطالعه بر اهمیت ورزش در دوران کودکی برای تقویت عضلات و رشد استخوانها تأکید میکند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان شورای تحقیقات پزشکی دانشگاه ساوتهمپتون در آمریکا، در این مطالعه اطلاعات جمعآوری شده در زمینه توده عضلانی و تراکم استخوانی 200 کودک را در بدو تولد و در شش و هفتسالگی مقایسه کردند.

محققان از 200 کودک اندازهگیریهایی را شامل تصویربرداری برای تعیین تراکم مواد معدنی استخوان، شکل و اندازه ساق پا و ترکیب کلی اسکلت بدن، اندکی بعد از تولد ثبت کردند.

محققان سپس این اندازهگیریها را در شش و یا هفتسالگی تکرار کردند و متوجه شدند که ارتباط قابلتوجهی میان توده بیشتر عضلانی و استخوانهای مستحکمتر وجود دارد.

دکتر ربکا مون، محقق و نویسنده ارشد این مطالعه میگوید: اندازه و استحکام استخوان مهم است، زیرا آنها عوامل مهمی در پوکی استخوان و خطر شکستی استخوان به شمار میروند.

این مطالعه نشان داد که یک افزایش 10 درصدی در حداکثر توده استخوانی، شروع پوکی استخوان را تا 13 سال به تأخیر میاندازد.

نتایج این مطالعه بر اهمیت ورزش کردن در دوران کودکی برای تقویت بهینه عضلات و رشد استخوانها تأکید میکند.


خروج