*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٢٤٤٥ ١٢:١٢ - 1394/03/18   ٭ انقلابی جدید در درمان سرطان ارسال به دوست نسخه چاپي


٭ انقلابی جدید در درمان سرطان

تـــــــــــــــــــازه‌هـــــــــــــای عــــــــــلــــــــــــمــــــــــــی


٭ انقلابی جدید در درمان سرطان به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، در بررسی علمی که در انگلستان انجام شد و 950 بیمار را در بر گرفت، تأکیدشده است که فناوری جدید درمانی سرطان، پایانی بر عصر درمان‌های شیمیایی خواهد بود و در طول پنج سال جایگزین سایر فن‌آوری‌های درمان سرطان خواهد شد. پژوهشگران دراین کنفرانس

٭ انقلابی جدید در درمان سرطان

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، در بررسی علمی که در انگلستان انجام شد و 950 بیمار را در بر گرفت، تأکیدشده است که فناوری جدید درمانی سرطان، پایانی بر عصر درمانهای شیمیایی خواهد بود و در طول پنج سال جایگزین سایر فنآوریهای درمان سرطان خواهد شد. پژوهشگران دراین کنفرانس که روز یکشنبه 31 می (دهم خرداد) برگزار شد، اشاره کردند این شیوه جدید درمانی، تأثیر شگرفی علیه سرطان پوست و ریه به شکل خاص و تأثیر زیادی در مبارزه با سرطانهای کلیه، مثانه، مغز و حنجره به شکلی کلیتر خواهد داشت.

این تکنولوژی جدید که به «ایمن درمانی»، شناخته شده است بر اساس آموزش جسم و تحریک آن برای حمله به سلولهای سرطانی و تخریب تومورها استوار است.

در طول این دوره، بیماران دو نوع قرص به نامهای «اپیلیموماب» و «نیوولوماب» نیز دریافت میکنند.

آزمایشهای کلینیکی ثابت کرده است که این فناوری همچنین از لحاظ نظری به اکثر بیماران سرطانی کمک کرده است؛ بیمارانی که انتظار میرفت در چند ماه از بین بروند، اما زنده و طبیعی ماندند تا راه مبارزه با این بیماری را ادامه دهند. پژوهشگران میگویند این شیوه یا فناوری جدید درمان سرطان نقطه عطفی در درمان این بیماری قاتل بعد از معالجه موسوم به «شیمی درمانی» بلکه بسیار موفقتر از آن نیز خواهد بود.


خروج