*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٦٢٨٣٢ ٠٩:٤٧ - 1394/03/30    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره ۴۱۸ 

 

 

مصر - ناصر رضوان، رئیس حزب سلفی «الدفاع عن احفادالصحابه و آلالبیت» مصر مدعی شد: ایران با صرف میلیونها دلار!! درصدد است جمعیتها و علمای دینی شیعه مصر را در اختیار گیرد و از آنها برای تأثیرگذاری بر روی شهروندان استفاده نماید. شیعیان از مساجد و مؤسسات خیریه بهعنوان ابزاری برای تأثیر گذاشتن بر جامعه مصر سوءاستفاده میکنند؛ حقیقت این است که این مؤسسات دستنشانده ایران در مصر هستند!

دادگاهی در مصر حکمی پیشین مبنی بر تروریست خواندن جنبش حماس فلسطین را لغو کرد.

عراق- آیةاللهالعظمی سیدعلی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان، دستگاههای امنیتی عراق را به بیداری و هوشیاری در برابر بمبگذاری در داخل شهرها دعوت کردند و خواستار آموزش حمل سلاح به دانشجویان، دانشآموختگان مؤسسات و دانشآموزان شدند.

تایلند - همایش «امام خمینی‌قدس‌سره پدر معنوی وحدت و بیداری اسلامی» از سوی رایزنی فرهنگی ایران با حضور صدها تایلندی 18 خرداد در بانکوک پایتحت این کشور جنوب شرق آسیا برگزار شد. در این همایش از دو کتاب جدیدالانتشار «امام در دیدگاه اهلسنت» و «توصیف و تعریف حضرت امام خمینی‌قدس‌سره از نگاه شخصیتهای جهان» که توسط رایزنی فرهنگی ایران در بانکوک منتشر شده است، رونمایی شد.

بحرین - جمعیت وفاق بحرین اعلام کرد: دادگاههای این کشور، طی سال گذشته میلادی، 11 هزار سال زندان برای متهمان سیاسی بحرین تعیین کردهاند.

بلژیک - مجتمع دینی- آموزشی «سلیمیه» که در بردارنده مسجد و مرکز آموزشی است، 17 خرداد در بروکسل، پایتخت بلژیک افتتاح شد. این مجتمع، شامل ۵ طبقه بوده و 2700 متر مربع مساحت دارد و گنجایش آن 7۵0 نفر است.

انگلیس - سازمان بینالمللی کار در لندن: نزدیک به 170 میلیون کودک و نوجوان در جهان  به کار اشتغال داشته و از آموزش به دلیل ورود به بازار کار محروم میباشند. ۵ میلیون نفر از کودکان و نوجوانان در شرایطی مانند بردهها کار میکنند که یک چهارم از بردههای امروزه را تشکیل میدهند.

آمریکا ـ وزارت خزانهداری: کلاهبرداری و پولشویی سالانه 300 میلیارد دلار به آمریکا زیان میرساند.

 دبیرکل سازمان ملل متحد: انتظار میرود تا سال 2050 میلادی 20 درصد جمعیت جهان را افراد سالمند تشکیل دهند.

مؤسسه مطالعات بینالمللی «واتسون» متعلق به دانشگاه «براون»: از زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001 تا سال 2014 که به بهانه مبارزه با تروریسم انجام شد، 149 هزار تبعه پاکستانی و افغان به دلیل تبعات مستقیم و غیرمستقیم این جنگ کشته شده و بیش از 162 هزار نفر دیگر هم به شدت مجروح شدهاند.

اتریش ـ روانشناسان دانشگاه وین اعلام کردند: بهره هوشی انسان طی بیشاز صد سال (1909 تا 2013) سه نمره در هر دهه افزایش داشته است.

سوییس ـ مجمع جهانی اقتصاد: بعداز روسیه با 454هزار مهندس و آمریکا با 238هزار و 826 مهندس، ایران با 233هزار و 695 دانشآموخته مهندسی در جایگاه سوم در دنیا قرار دارد.

ایتالیا - سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو): وضعیت ناامنی غذایی جهان در سال 2015 نشان میدهد تعداد گرسنگان جهان در مقایسه با سالهای 1990 تا 1992 با 216 میلیون نفر کاهش مواجه شده است.

آمار گرسنگان جهان به 795 میلیون نفر رسیده بهطوری که هم اکنون از هر نه نفر در جهان یک نفر با گرسنگی دست و پنجه نرم میکند.

ایتالیا - جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب دیپلم افتخار توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، به خاطر کاهش شمار افراد دچار سوءتغذیه به زیر پنج درصد شد.

اوکراین - نخستین مرکز اسلامی شهر «لفیف» واقع در غرب اوکراین به نام «محمد أسد»، مترجم قرآن این کشور افتتاح شد. این مرکز، اولین مرکز و نهاد اسلامی در این منطقه بهشمار میرود.


خروج