*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٤٤١١ ٠٧:٢٩ - 1394/05/24   تــــازه‌هــــای عــــلـــمـــی  ارسال به دوست نسخه چاپي


تــــازه‌هــــای عــــلـــمـــی

امیدی برای مبتلایان به سرطان مغز استخوان با داروی جدید


داروی جدید محققان انگلیسی، امیدی برای مبتلایان به سرطان مغز استخوان به وجود آورده است. به گزارش ایسنا، محققان بنیاد خدمات درمانی بیمارستان‌های نیوکاسل در انگلستان، دریافتند که افزودن داروی Elotuzumab به درمان استاندارد سرطان خون multiple myeloma می‌تواند خطر پیشرفت بیماری به سوی مرگ را تا نزدیک به یک‌سوم کاهش دهد.

٭ امیدی برای مبتلایان به سرطان مغز استخوان با داروی جدید

داروی جدید محققان انگلیسی، امیدی برای مبتلایان به سرطان مغز استخوان به وجود آورده است.

به گزارش ایسنا، محققان بنیاد خدمات درمانی بیمارستانهای نیوکاسل در انگلستان، دریافتند که افزودن داروی Elotuzumab به درمان استاندارد سرطان خون multiple myeloma میتواند خطر پیشرفت بیماری به سوی مرگ را تا نزدیک به یکسوم کاهش دهد.

این دارو با اتصال مولکول SLAMF۷ به سلولهای سرطانی عمل کرده که سیستم ایمنی را قادر به فعالسازی سلولهای کشنده طبیعی برای هدف قرار دادن و تخریب myeloma میکند.

گراهام جکسون، استاد هماتولوژی بالینی بنیاد خدمات درمانی بیمارستانهای نیوکاسل گفت: توسط این دارو، عصری جدید در مداوای سرطان مغز استخوان آغاز شده و بیماران با دردی کمتر و مدت زمانی طولانیتر قادر به ادامه حیات خواهند بود. وی افزود: توسط این دارو، بیماران با استفاده از تعداد دفعات کمتری از روش شیمیدرمانی، کیفیت زندگیشان را افزایش خواهند داد.

٭ اولین واکسن مالاریا در جهان تأیید شد

سازمان پزشکی اروپا، اولین واکسن مالاریا در جهان را تأیید کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری گاردین، با به تأیید رسیدن اولین واکسن مالاریای جهان، نخستین مانع قانونی بر سر راه استفاده از این واکسن برای مبارزه با انگلی که سالانه جان نیم میلیون نفر را میگیرد، برداشته شد.

این واکسن که RTS.S نامیده میشود، در همهجای جهان مؤثر نیست و توانایی آن برای محافظت از عفونت مالاریا از یکسال محو میشود، اما زمانی که استفاده از این واکسن با تلاشهای فعلی مانند استفاده از پشهبند ترکیب میشود، محققان تصور میکنند که میتواند در کاهش موارد ابتلا به مالاریا و مرگ و میر مؤثر باشد.

مالاریا از طریق نیش پشههای حامل انگل مالاریا به نام پلاسمودیا (plasmodia) منتقل میشود. محققان با دشوار خواندن ابداع واکسن علیه مالاریا میگویند، این اولین واکسنی است که یک انگل را هدف قرار میدهد. این واکسن از تکثیر پلاسمودیا در کبد پیشگیری میکند.

این واکسن ابتدا باید به تأیید سازمان پزشکی اروپا میرسید تا سازمان بهداشت جهانی موارد استفاده از آنرا در نظر بگیرد. انتظار میرود، سازمان بهداشت جهانی توصیههای خود در مورد استفاده از این دارو را، در ماه نوامبر صادر کند.


خروج