*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٥٤٤٥ ٠٨:٤٥ - 1394/06/19   تأثیر حرکات انگشتان بر کاهش خطر سکته ارسال به دوست نسخه چاپي


تأثیر حرکات انگشتان بر کاهش خطر سکته

تأثیر حرکات انگشتان بر کاهش خطر سکته


دکتر مجید اباذری متخصص قلب و عروق، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: بیماری‌های قلبی و عروقی شایع‌ترین عامل ابتلا و مرگ‌و‌میر در جهان هستند که در یک دهه‌ اخیر به شدت مشکل‌ساز شده‌اند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

دکتر مجید اباذری متخصص قلب و عروق، در گفتوگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: بیماریهای قلبی و عروقی شایعترین عامل ابتلا و مرگومیر در جهان هستند که در یک دهه اخیر به شدت مشکلساز شدهاند.

وی گفت: مبتلایان به بیماریهای قلبی و عروقی و بیماریهای دیگر نظیر نارساییهای مغز و اعصاب، به طور عمده در نتیجه نوع زندگی خود، دچار این بیماریها شدهاند. دکتر اباذری با اشاره به اینکه پیشگیری از عارضههایی نظیر سکته نیازمند ارتقای آگاهی افراد جامعه و مراقبت و پیشگیری دارد، تصریح کرد: برخی از اقدامات و حرکات اگرچه کمی عجیب به نظر میرسند، اما میتوانند خطر ابتلا به نارساییهای مزمن را کاهش دهند.

وی تأکید کرد: براساس پژوهشهای صورت گرفته، حرکات انگشتان دست میتواند خطر سکته به ویژه سکتهی مغزی را حدود 5 تا 10 درصد کاهش دهد.

دکتر اباذری اظهار داشت: در صورتی که در طی روز حرکات مربوط با انگشتان دست به ویژه مشتکردن و بازکردن انگشتان انجام و پیگیری شود، در آن صورت احتمال بروز نارسایی در سیستم مغزی و عصبی کاهش مییابد.

این متخصص قلب و عروق، با اشاره به اینکه هرنوع فعالیت بدنی و نرمشی برای سلامتی بدن مناسب و ضروری است، یادآور شد: حتی اگر فعالیت بدنی ناچیز هم باشد، برروی سیستم قلبی و عروقی و مغزی و عصبی و سایر بافتهای بدن تأثیر مثبت دارد.

دکتر اباذری خاطرنشان کرد: فعالیت مناسب بدنی در صورتیکه به صورت جدی پیگیری شود، خطر ابتلا به اغلب بیماریهای مزمن کاهش یافته و با کاهش سالهای از دست رفته و سالهای توأم با ناتوانی، از مرگومیر و ناتوانی میلیونها نفر پیشگیری میشود.


خروج