*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٥٤٤٨ ٠٨:٤٩ - 1394/06/19   پوسیدگی دندان ارسال به دوست نسخه چاپي


پوسیدگی دندان

پیشگیری از پوسیدگی دندان باید از دوران کودکی آغاز شود


مسئول اجرایی برنامه‌های کودکان دهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران با تأکید بر آموزش رعایت اصول بهداشت دهان و دندان به کودکان، گفت: از این طریق می‌توان از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های دهانی و پوسیدگی‌های دندانی در بزرگسالی پیشگیری کرد. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

مسئول اجرایی برنامههای کودکان دهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با تأکید بر آموزش رعایت اصول بهداشت دهان و دندان به کودکان، گفت: از این طریق میتوان از ابتلا به بسیاری از بیماریهای دهانی و پوسیدگیهای دندانی در بزرگسالی پیشگیری کرد.

به گزارش ایرنا، دکتر مارال قربانزاده با اشاره به اینکه آموزش صحیح و بهرهمندی از مواد، وسایل و تجهیزات مناسب، همواره از مهمترین اصول دستیابی به درمانهای موفق و رضایتمندی بیماران است، افزود: با گسترش علوم و فنآوری، لزوم بکارگیری نگاه پیشگیرانه در دندانپزشکی یکی از چالشهای بحثبرانگیز در این عرصه است.

وی ادامه داد: نگاه پیشگیری در مقوله دندانپزشکی کودکان در سالهای اخیر مورد توجه مسئولان و دندانپزشکان بوده است.

خانم قربانزاده خاطرنشان کرد: ارایه درمانهای مناسب برای دندانهای شیری که تأثیر زیادی در سلامتی دندانهای دایمی دارند، از موارد مهمی است که لزوم توجه بیشتر و ارایه راهکارهای مناسب را میطلبد.

وی یادآور شد: دندانپزشکی کودکان شاهکلید بهداشت و پیشگیری است و برنامهریزیهای کلان اجتماعی برای این منظور میتواند در یک جامعه بزرگ به کاهش پوسیدگی دندانها، اهمیت بافت لثه، پیشگیری از درمانهای ارتودنسی، ارتقای فرهنگ ملی بهداشت، سلامتی مردم و کاهش هزینه سرانه خانواده منجر شود.

دکتر قربانزاده تصریح کرد: اگر در حوزه دندانپزشکی پیشگیری در اولویت قرار گیرد، بیمهها که از پوشش هزینههای دندانپزشکی امتناع میکنند، پساز یک دهه به این کار راغب خواهند شد و این خود اهمیت و جایگاه پیشگیری در دوران کودکی در دندانپزشکی را نشان میدهد.


خروج