*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٦٤١٦ ١٤:٠٧ - 1394/07/09   تــازه‌هــای علمـــیتــازه‌هــای علمـــی ارسال به دوست نسخه چاپي


تــازه‌هــای علمـــیتــازه‌هــای علمـــی

٭ دست‌ها را با هوا پاک کنید!


گروهی شامل هفت دانشجوی چینی توانسته‌اند یک جایزه برتر بین‌المللی را برای ابداع دستگاهی که از هوا برای پاک کردن دست استفاده می‌کند، به دست بیاورند. این روش درنهایت منجر به صرفه‌جویی چشمگیری در مصرف آب خواهد شد. به گزارش ایسنا، دستگاه محققان دانشگاه «ژجیانگ» چین، با قدم گذاشتن بر روی یک پدال کار می‌کند که هوای فشرده را با مقدار کمی بخار آب ترکیب کرده و به کاربر اجازه می‌دهد تا به‌طور مؤثری باکتری و آلودگی را از دستان خود دور کند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

 

گروهی شامل هفت دانشجوی چینی توانستهاند یک جایزه برتر بینالمللی را برای ابداع دستگاهی که از هوا برای پاک کردن دست استفاده میکند، به دست بیاورند. این روش درنهایت منجر به صرفهجویی چشمگیری در مصرف آب خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دستگاه محققان دانشگاه «ژجیانگ» چین، با قدم گذاشتن بر روی یک پدال کار میکند که هوای فشرده را با مقدار کمی بخار آب ترکیب کرده و به کاربر اجازه میدهد تا بهطور مؤثری باکتری و آلودگی را از دستان خود دور کند.

به گفته محققان، این تجهیزات تا 90 درصد در مصرف آب صرفهجویی کرده و درعینحال، نتایج مشابهی با شستوشوی دستها با آب را ارائه میکند.

این دانشجویان یکسال را صرف ساخت این دستگاه کردند که جایزهای وطنی را در نشست دوروزه چالشهای بزرگ جهانی در پکن نصیب آنها کرد. این نشست توسط آکادمی مهندسی چین، آکادمی ملی مهندسی آمریکا و آکادمی سلطنتی مهندسی بریتانیا سازماندهی شده بود.

محققان عملکرد آب در فرآیند شستوشوی دستها را بررسی کردند. تعداد کمی از لکههای روی دستها با آب قابلحل شدن هستند، اما بیشتر آلودگی و باکتریها با آب جاری از بین میروند. آنها تصمیم گرفتند از هوای پرسرعت برای کنار راندن این آلودگیها بهجای شستوشو با آب استفاده کنند.


خروج