*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٦٧٥٧ ١١:٣٥ - 1394/07/16   دانستنی‌های علمی  ارسال به دوست نسخه چاپي


دانستنی‌های علمی

چرا پس از ضربه، آن ناحيه از بدن كبود می‌شود؟‌


وقتی ضربه‌ای به پوست شما وارد می شود‌، عروق خونی زیر پوست شما پاره می‌شود و خون به داخل بافت‌های اطرافش نشت می‌كند‌. در این هنگام پوست تغییر رنگ می‌دهد و قرمز می‌شود، ولی كم كم كه خون می‌ماند، به رنگ تیره در می آید و پوست كبود می‌شود‌. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

وقتی ضربهای به پوست شما وارد می شود، عروق خونی زیر پوست شما پاره میشود و خون به داخل بافتهای اطرافش نشت میكند. در این هنگام پوست تغییر رنگ میدهد و قرمز میشود، ولی كم كم كه خون میماند، به رنگ تیره در می آید و پوست كبود میشود.

سرانجام بعد از چند روز، خونی كه بیرون نشت كرده جذب میشود و محل كبودی كمرنگ میشود و بهبود پیدا میكند.

اگر به بدنتان ضربه ای وارد شد، بلافاصله با گذاشتن كیسه یخ آن محل را سرد كنید تا موجب منقبض شدن عروق شود و خون كمتری به آن ناحیه برسد، در نتیجه كبودی كمتر میشود.

بعد از چند روز، شما میتوانید از كیف آبگرم استفاده كنید تا جریان خون به آن محل زیاد شود و خون نشت یافته به بافتها زودتر جذب گردد و بهبودی سریعتر شود.

منبع: سایت کودکان


خروج