*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٧٣٠٩ ٠٨:٤٠ - 1394/07/30    ارسال به دوست نسخه چاپي


تــــــــــازه‌هـــــــای عــــلـــــمــــــی


مطالعات محققان دانشگاه ییل آمریکا نشان می‌دهد، الگوی فعالیت مغز و چگونگی اتصال بخش‌های مختلف در هر فرد متفاوت است و هرگز نمی‌توان دو مغز کاملاً مشابهی را پیدا کرد. و مغز هر فرد مانند اثر انگشت او منحصر به فرد است. این تحقیقات که ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

٭ ایرنا - مطالعات محققان دانشگاه ییل آمریکا نشان میدهد، الگوی فعالیت مغز و چگونگی اتصال بخشهای مختلف در هر فرد متفاوت است و هرگز نمیتوان دو مغز کاملاً مشابهی را پیدا کرد. و مغز هر فرد مانند اثر انگشت او منحصر به فرد است.

این تحقیقات که با استفاده از تکنیک تصویربرداری fMRI صورت گرفته، نشان میدهد که الگوی عملکرد مغز هر داوطلب با داوطلب دیگر متفاوت است. محققان این تفاوت را اصطلاحاً اثرانگشت شناختی نامیدهاند.

محققان معتقدند که این تفاوت میتواند در درمان بیماریهای عصبی به شیوه متناسب با عملکرد مغز هر فرد موثر باشد و این مطالعه گام موثری در پیشبینی انواع بیماریهای مربوط به سیستم اعصاب است. نتایج این تحقیقات در نشریه Nature Neuroscience منتشر شده است.

٭ مهر- محققان یک شرکت زیست فناوری در آمریکا مدعی شدهاند که با ژندرمانی میتوانند فرآیند پیری را معکوس کنند.

محققان شرکت BioViva در سیاتل آمریکا به این باور رسیدهاند که میتوان فرآیند پیر شدن سلولها را با ایجاد تغییرات دائمی در ساختار DNA کُند و حتی معکوس کرد.

الیزابت پریش، مدیرعامل این شرکت زیست فناوری مدعی شده، در ماه گذشته تکنیک ژندرمانی را در مکانی سرّی انجام داده و به موفقیتهایی نیز در این زمینه دست یافته است.

وی مدعی است این آزمایشات، گامی اولیه اما جدی برای تحقق یک ایده بزرگ است و آن چیزی نیست جز درمان بیماریهایی نظیر آلزایمر و انحطاط ماهیچهها.


خروج