*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٧٣٢٩ ٠٩:٤٣ - 1394/07/30   کودکان  ارسال به دوست نسخه چاپي


کودکان

برای کودکان خود مسایل ساده ریاضی طرح کنید


محققان به والدین توصیه می‌کنند که با طرح مسایل ساده ریاضی برای کودکان در منزل، به تقویت مهارت ریاضی و رشد علمی آن‌ها کمک کنید. ....

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

محققان به والدین توصیه میکنند که با طرح مسایل ساده ریاضی برای کودکان در منزل، به تقویت مهارت ریاضی و رشد علمی آنها کمک کنید.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی فیز اورگ، بسیاری از خانوادهها داستان خواندن برای کودکان را بهویژه پیشاز خواب شبانه، بخشی از برنامههای روزمره خود میدانند. در عینحال، والدین از این حقیقت غافل هستند که برای بهبود عملکرد درسی و پرورش مهارت ریاضی فرزندانشان، میتوانند ریاضی را نیز به این برنامه اضافه کنند.

مطالعه محققان در دانشگاه شیکاگو نشان میدهد که تعامل هرچند مختصر اما با کیفیت والدین و کودک در زمینه ریاضی پیشاز خواب، فراگیری ریاضی در دوره دبستان را افزایش میدهد.

براساس این مطالعه، کودکانی که والدین در زمان خواب برایشان یک داستان و یا بازی ساده ریاضی همچون جمع و تفریق اعداد و یا جدول ضرب مطرح میکردند، عملکرد بهتری در مدرسه داشتند. همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، حتی کودکانی که دستکم یکبار در هفته والدینشان در مورد ریاضی با آنها صحبت میکردند، تا پایان سال تحصیلی، دستاورد خوبی در ریاضی داشتند.

این مطالعه، اهمیت توجه به پرورش مهارت ریاضیات در خارج از مدارس را مورد تأکید قرار میدهد.


خروج