*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٧٣٣٠ ٠٩:٤٦ - 1394/07/30   لبخند نوزادان تازه متولد شده ارسال به دوست نسخه چاپي


لبخند نوزادان تازه متولد شده

راز لبخند نوزادان تازه متولد شده چیست؟


دانشمندان در تلاش برای کشف دلیل لبخند نوزادان تازه متولد شده از بدو تولد، دریافته‌اند که آن‌ها این کار را برای لبخند نشاندن بر لب مخاطبانشان انجام می‌دهند. به گزارش ایسنا، تا به امروز، برخی از کارشناسان تصور می‌کردند که لبخند یک کودک خردسال عمدی یا در پاسخ به چیزی نیست و تنها یک واکنش است. با این‌حال این نظریه‌ تا کنون کم‌اهمیت تلقی شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

دانشمندان در تلاش برای کشف دلیل لبخند نوزادان تازه متولد شده از بدو تولد، دریافتهاند که آنها این کار را برای لبخند نشاندن بر لب مخاطبانشان انجام میدهند.

به گزارش ایسنا، تا به امروز، برخی از کارشناسان تصور میکردند که لبخند یک کودک خردسال عمدی یا در پاسخ به چیزی نیست و تنها یک واکنش است. با اینحال این نظریه تا کنون کماهمیت تلقی شده است.

پژوهشگران اکنون مدعی شدهاند که نوزادان با هدف لبخند میزنند تا با فردی که به آنها لبخند میزند در حال تعامل باشند. یافتههایی که توسط دانشگاه کالیفرنیا در ساندیگو کشف شده، نشان میدهد که بچهها هم درست مانند کمدینی که جوکهای خود را برای به حداکثر رساندن واکنش مخاطبان طولانی میکند، هنگام خندیدن زمان را طولانی میکنند.

اما آنها نیز کمی تنبل هستند. ترفند آنها این است که تا حد ممکن بزرگسالان را بخندانند، در حالی خودشان تا جایی که ممکن است کوتاه میخندند!

محققان با بررسی دادههای یک پژوهش و مشاهده تعامل چهره به چهره تعدادی از مادران و نوزادانشان، به این نتیجه رسیدند، زمانیکه نوزادان به سن چهار ماهگی میرسند، لبخند مادر و نوزاد هر دو هدفمند میشود. در این پژوهش، مادران به طور مداوم برای به حداکثر رساندن زمان صرف شده در لبخند متقابل تلاش کردند، در حالی که نوزادان فقط سعی در به حداکثر رساندن زمان لبخند مادر داشتند.


خروج