*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٧٠٢١ ١١:٣٦ - 1395/02/14   هندزفری باعث کم شنوایی می‌شود ارسال به دوست نسخه چاپي


هندزفری باعث کم شنوایی می‌شود

هندزفری باعث کم شنوایی می‌شود


یک متخصص گوش، حلق و بینی هشدار داد: استفاده از هندزفری، حساسیت گوش به صداها را کم کرده و درصورت استفاده طولانی مدت از آن با صدای بلند، کم‌شنوایی به دنبال دارد. ...


یک متخصص گوش، حلق و بینی هشدار داد: استفاده از هندزفری، حساسیت گوش به صداها را کم کرده و درصورت استفاده طولانی مدت از آن با صدای بلند، کمشنوایی به دنبال دارد.

دکتر مریم اعتمادی با بیان اینکه استفاده از هندزفری حساسیت گوش به صداهای پایین را کم میکند، گفت: گوش به مرور زمان بر اثر استفاده از هندزفری به شنیدن صداها از فاصله نزدیک عادت کرده و حساسیت آن به صداهای معمولی و پایین کم میشود.

وی در گفتوگو با ایسنا تصریح کرد: این تأثیر مخرب هندزفری در صورتی است که از هندزفری با صدای معمولی استفاده شود و چنانچه با هندزفری آهنگها را با صدای بلند گوش کرد، در آن صورت این اصوات بر عصب شنوایی تأثیر میگذارند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: همچنین هندزفریها میتوانند باکتریهایی را وارد گوش کنند و نباید از هندزفریهای که داخل گوش میرود یا هندزفری دیگران استفاده کرد. در همین راستا توصیه میشود افراد به هیچ عنوان از هندزفری استفاده نکنند و اگر مجبور به استفاده از آن هستند از هندزفریهایی که روی گوش و نه در داخل گوش قرار میگیرند، استفاده کنند.

این متخصص گوش، حلق و بینی تصریح کرد: همچنین افراد باید در صورت استفاده از هندزفری آهنگ یا هر فایل صوتی دیگر را با صدای آهسته و به مدت کوتاهی گوش دهند. گوش دادن هندزفری با صدای بلند در طولانیمدت، کمشنوایی میآورد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج