*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٧٤١٥ ١٢:٣٨ - 1395/02/22   شیوه‌های نوین آموزش اعمال جراحی با استفاده از کامپیوترهای پوشیدنی ارسال به دوست نسخه چاپي


شیوه‌های نوین آموزش اعمال جراحی با استفاده از کامپیوترهای پوشیدنی

شیوه‌های نوین آموزش اعمال جراحی با استفاده از کامپیوترهای پوشیدنی


شیوه‌های قدیمی و امروزی آموزش اعمال جراحی پیچیده با استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی جدید دستخوش تغییرات عظیمی در آینده نزدیک خواهد شد که در نهایت منجر به پیشرفت علم پزشکی و کاهش خطای انسانی می‌شود. ...


شیوههای قدیمی و امروزی آموزش اعمال جراحی پیچیده با استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی جدید دستخوش تغییرات عظیمی در آینده نزدیک خواهد شد که در نهایت منجر به پیشرفت علم پزشکی و کاهش خطای انسانی میشود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلیمیل، یک جراح در کشور انگلستان برای توسعه و آموزش جراحی به دانشجویان پزشکی و جراحی در سراسر دنیا با رضایت یک فرد مبتلا به سرطان روده، عمل جراحی این فرد را با استفاده از عینک هوشمند گوگل انجام خواهد داد.

برای انجام این جراحی، جراح کلاهی مخصوص بر روی سر خود میگذارد و با استفاده از لنزهای تخصصی به صورت زنده و با استفاده از زاویه دوربین 360 درجهای به فیلمبرداری از جراحی خود و انجام کلیه مراحل جراحی میپردازد.

بررسیها نشان میدهند، در حال حاضر با گسترش فنآوریهای پوشیدنی و ابزارهای الکترونیکی هوشمند، حتی انجام اعمال جراحی نیز متحول شده است و جراح میتواند به دانشجویان رشته پزشکی و علاقهمندان در سراسر دنیا در حین عمل جراحی آموزش دهد.

دانشجویان پزشکی میتوانند از طریق رایانه و یا گوشی هوشمند و با استفاده از نرمافزارهای پخش فیلم به مشاهده فیلمهای جراحی آموزشی بپردازند.

در عینحال این شیوه جراحی میتواند از تمامی زوایا، برشها، بخیهها و کنار زدن لایههای بدن و خونرسانی و خارج کردن تومورهای سرطانی را به دانشجویان نشان دهد. این شیوه آموزش جراحی نخستینبار توسط بیمارستان دانشگاه queen mary در شهر لندن، پایتخت انگلستان انجام شده است.

از جمله مزایای این شیوه آموزشی، یادگیری بهتر دانشجویان پزشکی در انجام جراحی است. در حال حاضر، در روش سنتی آموزش جراحی، دانشجو باید پشت سر استاد و یا در کنار او بایستد و به سختی شاهد مراحل انجام جراحی و برشها باشد که نقشی حیاتی در موفقیت یا شکست جراحی دارد.

محققان امیدوار هستند در آینده نزدیک، این نوع شیوه آموزش جراحی در سطح جهانی متداول گردد و به پیشرفت و موفقیت اعمال جراحی منجر شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج