*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی شماره خبر: ٣٨٦٦٤٠ ١١:١٧ - 1395/09/25   تازه‌های علمی  ارسال به دوست نسخه چاپي


تازه‌های علمی

تازه‌های علمی 214


▪ شارژ تلفن همراه در چند ثانیه محققان انگلیسی ماده جدیدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند باتری‌ها را هزار برابر قوی‌تر سازد و به تولید ابرخازن‌هایی با چگالی انرژی بالا منجر شود که امکان شارژ تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها را در چند ثانیه میسر کند. ...

شارژ تلفن همراه در چند ثانیه

محققان انگلیسی ماده جدیدی ابداع کردهاند که میتواند باتریها را هزار برابر قویتر سازد و به تولید ابرخازنهایی با چگالی انرژی بالا منجر شود که امکان شارژ تلفنهای همراه، لپتاپها و تبلتها را در چند ثانیه میسر کند.

به گزارش ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، به واقع این ماده که با همکاری محققان دانشگاه سوری (Surrey) و بریستول در انگلیس ساخته شده است، میتواند ظرفیتهای باتریها را متحول سازد.

اعتقاد بر این است که ابرخازن هزار تا 10 هزار برابر قویتر از جایگزینهای موجود باتری هستند؛ با استفاده از ماده جدید میتوان ابرخازنهایی تولید کرد که ایمنتر، با قابلیت شارژ سریعتر، مقرون بهصرفهتر و جایگزین سبزتری برای انرژی باتری و سایر ابرخازنها، هستند.

مادهی جدید از یک نوع خاص پلیمر - زنجیرههای بزرگ مولکولی آلی متشکل از بسیاری از زیر واحدهای تکراری- ساخته میشود. سپس این زیرواحدها به یکدیگر میچسبند و یک شبکه سه بعدی را تشکیل میدهند.

ابرخازنها انرژی را با استفاده از الکترودها و الکترولیتها ذخیره میکنند که به واسطه آنها شارژ و ارائه انرژی سریعتر اتفاق میافتد.

این در حالی است که باتریهای معمولی انرژی را به روشی بسیار آهستهتر و پایدارتر ارائه میدهند.

این فنآوری میتواند تأثیر بزرگی بر صنایعی همچون حمل و نقل، هوا و فضا و انرژی داشته باشد.

این یافته همچنین میتواند خودروهای الکتریکی را متحول و امکان شارز آنها را در عرض چند ثانیه فراهم کند. در حال حاضر زمان شارژ این خودروها شش تا هشت ساعت طول میکشد.

خودروهای الکتریکی در حال حاضر با هر بار شارژ میتوانند مسافتی حدود 54 کیلومتر را طی کنند، درحالی که با استفاده از فنآوری جدید، این برد میتواند هشت برابر شده و به 666 کیلومتر برسد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج