*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٩١٩٣٩ ١٤:١٥ - 1396/03/11   درمان سوختگی با پوست ماهی در برزیل ارسال به دوست نسخه چاپي


درمان سوختگی با پوست ماهی در برزیل

درمان سوختگی با پوست ماهی در برزیل


محققان در برزیل با استفاده از پوست ماهی تیلاپیا سوختگی‌های عمیق را در ۵۶ بیمار درمان کردند. ...

محققان در برزیل با استفاده از پوست ماهی تیلاپیا سوختگیهای عمیق را در ۵۶ بیمار درمان کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انبیسی، محققان برزیلی معتقدند استفاده از پوست تیلاپیا برای درمان سوختگیهای عمیق، علاوه بر کاهش درد بیماران از هزینههای درمانی نیز میکاهد.

درهمین راستا محققان دانشگاه فدرال سیرا در شمال برزیل متوجه شدهاند که پوست این ماهی علاوه بر رطوبت، کلاژن نیز دارد و به فرایند درمان سوختگی کمک میکند. به این ترتیب آنها متوجه شدند استفاده از پوست تیلاپیا برای درمان سوختگی سبب کوتاهتر شدن مدت زمان ترمیم زخم میشود.

پوست این ماهی معمولاً دور ریخته میشود. به همین دلیل محققان این پوست را با مواد مختلف ضدعفونی کرده و بعد آن را به سائوپائولو میفرستند تا با تابش پرتو ویروسهای آن کشته شوند. پس از این مراحل پوست بستهبندی و در یخچال نگهداری میشود. این پوست را میتوان تا دو سال نگهداری کرد.

محققان برزیلی از این درمان برای ۵۶ بیمار با سوختگیهای عمیق استفاده کردند. آن ها این پوست را بدون استفاده از هیچ داروی دیگری روی پوست بیمار قرار میدهند و بعد از یکروز آنرا به راحتی از زخم جدا میکنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج