*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٩٣٢٢٤ ١٠:٤٥ - 1396/05/21    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 519فلسطین اشغالی

پایگاه المانیتور به نقل از یک مقام ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین گزارش داد که بحران اخیر مسجدالاقصی و انفعال شدید تشکیلات باعث ناامیدی و سردرگمی شدید محمود عباس شده و او در صدد منحل کردن تشکیلات خودگردان در سال ۲۰۱۸ است.

عربستان

دادگاه عالی و دادگاه بدوی ریاض حکم اعدام ۳۶ تن از شهروندان قطیف، احساء و مدینه منوره را در پی اتهامات باطل سیاسی، صادر کرد. سازمان «عفو بینالملل» و سازمان «هیومن رایتس ووتش» از دولت عربستان خواست تا احکام اعدام فعالین را لغو کند.

ایندیپندنت: شهر 400 ساله و شیعهنشین العوامیه عربستان، به بهانه تخلیه ساکنین آن، از سوی سعودیها به محاصره درآمده است. ساکنین این شهر، بهخاطر ترس از هدف قرار گرفتن تکتیراندازها، از خانههایشان خارج نمیشوند. جنازهها در خیابان گاهی تا چند روز باقی میماند و در بسیاری از مناطق این شهر، آب و برق قطع شده است.

روزنامه فایننشال تایمز: مقامات سعودی روزنامهنگاران را درباره چگونگی انتقاد از قطر تحت فشار میگذارند و به صورت پیامکی به خبرنگاران دستور میدهند که چگونه اخبار مربوط به قطر را پوشش دهند.

آمریکا

مؤسسه پژوهشی پیو: تعصبات ضداسلامی در آمریکا امری عادی شده و در حال افزایش است. مسلمانان سراسر آمریکا دچار حس نگرانی و ناراحتی در مورد مکان زندگی خود هستند و ترامپ را نامهربانترین رئیسجمهور آمریکا نسبت به مسلمانان میدانند.

روزنامه ایندیپندنت: انجمن «روانکاوی» آمریکا به اعضای خود اعلام کرد که با توجه به بیسابقه بودن رفتار دونالد ترامپ میتوانند قانون ممنوعیت معاینه روانی چهرههای سرشناس از راه دور را نادیده گرفته و درباره سلامت روان او بحث کنند.

خبرگزاری رویترز: دونالد ترامپ، رئیسجمهور آمریکا دستور منع بکارگیری تراجنسیها در ارتش آمریکا را صادر کرد. وی در صفحه توئیتری نوشت، با توجه به سنگین بودن هزینههای درمانی، از بکارگیری این افراد در ارتش آمریکا ممانعت به عمل خواهد آمد.

عراق

عدنان فیحان، رئیس دفتر سیاسی حزب «عصائب اهل الحق» عراق، در خطاب به «مسعود بارزانی» هشدار داد که از ترسیم مرز با خون، خودداری کند و اگر بخواهد خواست خود را در مناطق مورد منازعه تحمیل کند، آماده مقابله نظامی هستیم.

حزب سیاسی جدید به نام «جبهه آینده کردستان» در منطقه کردستان عراق، اعلام موجودیت کرد. رئیس این حزب تازه تأسیس میگوید: این جبهه جدیدالتأسیس از چهار حزب سیاسی و 22 سازمان مدنی تشکیل شده است و مبارزه با فساد، تحقق عدالت اجتماعی و اصلاحات از اولویتهای این جبهه است.

حیدر العبادی در پاسخ به مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق: «الحشد الشعبی» زیر نظر مرجعیت نجف و فرماندهی کل نیروهای مسلح بوده و باقی خواهد ماند و منحل نخواهد شد.

روسیه

یک منبع در دفتر «دیمیتری راگوزین» معاون نخستوزیر روسیه اعلام کرد، پس از تحریمهای جدید آمریکا، روسیه و ایران برای تقویت همکاریهای نظامی، فنی و تکنولوژیکی توافق کردهاند.

انگلیس

کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت پلیس انگلیس (آی پی سی سی): شمار تلفات ناشی از تیراندازی پلیس این کشور سال گذشته میلادی به بالاترین حد در 12 سال گذشته رسید.

ترکیه

رجب طیب اردوغان، رئیسجمهور ترکیه: تمامی مسلمانان جهان با سفر به بیتالمقدس و بازدید از مسجدالاقصی، از این مکان مقدس محافظت نمایند.

سودان

روزنامه رأیالیوم در سرمقاله خود نوشت، رئیسجمهور سودان با اعزام نظامیان بیشتر به جنگ یمن نهتنها جیب خالی خود را از پول عربستان پر نمیکند، بلکه تابوتهای بیشتری تحویل خواهد گرفت.

کانادا

پایگاه خبری: CBC News تعدادی از طراحان لباس کانادایی با روی آوردن به طراحی لباسهای اسلامی، در صدد اثبات این موضوع هستند که مد و لباس برای بانوان مسلمان میتواند در عین پوشیدگی، زیبا هم باشد.

قطر

شبکه الجزیره قطر با محکوم کردن تصمیم رژیم صهیونیستی برای تعطیلی دفتر این شبکه در شهر قدس اشغالی، تأکید کرد که اقدامات قانونی و قضایی در این باره انجام خواهد داد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج