*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٩٣٦٧٥ ١٣:٠٢ - 1396/06/11    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 522بلژیک

سه دانشجوی مهندسی در دانشگاه Antwerp بلژیک موفق به طراحی و تولید یک ربات با استفاده از چاپگرهای سه بعدی شدهاند که میتواند زبانهای مختلف را برای افراد ناشنوا و فاقد قدرت تکلم برای صحبت کردن و انتقال مفاهیم به زبان اشاره ترجمه کند.

آمریکا

اجلاس خاخامهای یهودی آمریکا در اعتراض به واکنش نامناسب ترامپ به حادثه نژادپرستانه شارلوتزویل لغو شده است.

تارنمای هیل: فعالان آمریکایی از روز دوشنبه 6 شهریورماه راهپیمایی 10 روزهای را با هدف محکومیت برتریطلبی نژادی و درخواست برای برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری از شارلوتزتویل آغاز کردند که در شهر واشنگتن به پایان میرسد.

اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا: کلاهبرداری مالیاتی اینترنتی از مردم آمریکا افزایش یافته است.

در حالیکه در سال 2016 تنها حدود 50 شرکت و سازمان قربانی حملات فیشینگ مالیاتی بودند، این رقم در سال 2017 به حدود 200 شرکت افزایش یافته که رشد قابل ملاحظهای نشان میدهد.

آلمان

زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان: آلمان در خط مقدم دوره جدیدی از جنگ سرد ایستاده است و صدر اعظم «آنگلا مرکل» با پیروی از دونالد ترامپ رییسجمهور آمریکا، مرتکب اشتباه بزرگی میشود.

پاکستان

خانم مریم اورنگزیب، وزیر اطلاعرسانی و میراث ملی پاکستان در بازدید از «مرکز تحقیقات زبان فارسی ایران و پاکستان»: گنجینه عظیم و مشترک فرهنگی و تاریخی که در این مرکز نگهداری میشود، یکی از مهمترین سندها و شواهد پیوندهای عمیق فرهنگی، تاریخی و دوستی میان دو ملت ایران و پاکستان است.

مالزی

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما): دادگاهی در مالزی یک مرد 35 ساله ایرانی را «ع.ف» نام دارد به اتهام استعمال سیگار در سرویس بهداشتی خط هوایی «ایرآسیا» به دو روز زندان و دو هزار و 500 رینگیت (حدود 590 دلار) جریمه نقدی محکوم کرد.

فرانسه

اسپوتنیک: اداره مهاجرت فرانسه به هرکدام از مهاجرانی که این کشور را ترک کند ۲۵۰۰ یورو پول پرداخت میکند. این پول تنها به مهاجرانی پرداخت میشود که تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ خاک فرانسه را ترک کنند.

بحرین

سازمانهای حقوق بشری «مؤسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج»، «مرکز حقوق بشر بحرین» و «سلام برای دموکراسی و حقوق بشر سلام» دستگاه امنیتی بحرین را به استفاده بیش از حد از قدرت و شکنجه زندانیان از زمان تأسیس در سال ۱۹۶۶ تاکنون متهم کردند.

هند

الجزیره: دادگاه عالی هند قانونی موسوم به سه طلاقه نمودن زنان مسلمان را لغو کرد.

قانونی در هند وجود داشت که مردان میتوانستند به سادگی و با گفتن کلمه «طلاق» به تعداد ۳ بار، زنان مسلمان را طلاق دهند. تحقیقات در هند نشان میدهد که ۹۲ درصد زنان مسلمان مخالف این قانون بودند.

فلسطین اشغالی

مؤسسه بینالمللی قدس: ۶۴ مورد حفاری و تونل در چهار جهت مسجدالاقصی کشف شده و موضعگیری رسمی اعراب و کشورهای اسلامی در قبال این مسجد مصیبتبار و فاجعه است. مسجدالقصی درمعرض فروپاشی قرار دارد.

تاجیکستان

دیدهبان حقوق بشر: دولت تاجیکستان با تشکیل گشتهای مد و لباس زنان (گشت حجاب) را از پوشیدن روسری به سبکی که میان زنان مسلمان رایج است منع میکند. و در اصل هدف این گشتها زنان مسلمان است.

استرالیا

روزنامه استرالیایی دیلی تلگراف: آمارهای رسمی حاکی است که اسلام در مقایسه با سایر ادیان سریعترین دین در حال رشد در مدارس دولتی ایالت پرجمعیت «نیو ساوت ولز» استرالیا است.

این افزایش رشد ۹۱ درصدی دانشآموزان مسلمان در مدارس دولتی ایالت «نیو ساوت ولز» را نشان میدهد.

یمن

شبکه خبری اسکای نیوز عربی: نیروهای جنبش انصارالله وابسته به حوثیها، «علی عبدالله صالح»، رئیسجمهوری پیشین این کشور را در شهر صنعا، پایتخت این کشور در بازداشت خانگی قرار دادهاند.


خروج