*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه ایران, اخبار افق شماره خبر: ٣٩٤١٤٩ ١٢:٥٩ - 1396/06/29   اخبار کوتاه ایران ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه ایران

اخبار کوتاه ایران شماره 525آیةالله جنتی در افتتاحیه سومین اجلاسیه خبرگان رهبری: باید بر روی فتنه حساس باشیم و رهبری نیز همواره بر این موضوع تأکید دارند و مجلس خبرگان باید درباره مسئله فتنه و نفوذ به رئیسجمهور تذکر دهد.

حجةالاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی به همراه هیئتی وارد سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین شد. وی در این سفر با حسین افندی کاوازوویچ رئیس العلمای جامعه اسلامی و با باقر عزت بگوویچ عضو بوشنیاک شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین و اعضای شورای ادیان این کشور دیدار و به همراه رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین در نمازجمعه شهر سارایو نیز و شرکت کردند.

جهانگیری معاون اول رئیسجمهوری: بیشاز 11 میلیون نفر در وضعیت نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند.

دکتر علی اکبر ولایتی: طرفداران تراریخت نمیتوانند نگرانیها را برطرف کنند؛ همانطور که قبلاً عرض کردم ایران با این طرح تبدیل به کویر لمیزرع میشود؛ حداقل باید در امری که به حیات مردم مربوط است، ریسک نکنیم.

معاونت آموزشی حوزههای علمیه: در راستای سیاست شورایعالی مبنی بر فعالکردن دروس خارج شهرستانها و ارتقای سطح علمی حوزههای علمیه از اساتیدی که واجد شرایط عمومی و اختصاصی مصوبه ۹۴۴ شورایعالی هستند، برای تدریس دروس خارج در شهرستانها دعوت به همکاری میشود.

گفتنی است، اساتید حوزه علمیه برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند با شماره 3۷۲۵۵۸۹۰ ۰۲۵ داخلی ۳۰۸ تماس گیرند.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور: با توجه به مصوبه قانون مبنیبر جایگزین کردن مجازات حبس، ورودی افراد متخلف به زندانها در سطح کشور پنج درصد کاهش یافته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تعیین سهم هر یک از مراکز صنعتی و نیروی انتظامی و وزارت راه در تلفات جادهای به معاون امور صنایع خود دستور داد تا هر چه زودتر کمیته بررسی تلفات جادهای مرکب از دستگاههای مسئول را برای بررسی سهم مراکز صنعتی در تلفات جادهای تشکیل دهد تا سهم هر یک از مراکز صنعتی و نیروی انتظامی و وزارت راه در تلفات جادهای مشخص شده و برای رفع کامل نواقص اقدام لازم انجام گیرد.

انجمن ملی حمایت از مصرفکنندگان: صدور و اجرای بخشنامه حذف قیمت از روی کالاها با توجه به صراحت قوانین مختلف از جمله مواد (1) و (5) قانون حمایت از حقوق مصرفکنندگان، ماده (15) قانون نظام صنفی و ماده (6) قانون تعزیرات حکومتی برخلاف قانون و حقوق مصرفکنندگان است.

امیر سرتیپ محمدحسن نامی، مشاور فرمانده کل ارتش: ایران جزو 4 کشور برتر دنیاست که در تمام شاخههای فعالیتهای ماهوارهای وارد شده و موفق عمل کرده است.

مهدی قرهشیخلو، رئیس سازمان درالقرآن کشور: در بخش مردمی 5 هزار مؤسسه قرآنی و حدود 6هزار خانه قرآنی شهری و روستایی در کشور وجود دارد که البته این آمار به جز جلسات سنتی است.

حسین شیخالاسلام، مشاور وزیر امور خارجه: کشورهای اسلامی باید روابط اقتصادی با میانمار را تحریم کرده و مبادلات کالا با این کشور را ملغی کنند تا دولت میانمار وادار به عقبنشینی شود و از این نسلکشی دست بردارد.

بر اساس آخرین آماری که در اختیار داریم، در سال 2015 از نظر میزان مدارک علمی هوافضایی در رتبه یازدهم جهان قرار داشتیم و در 4 سال اخیر رتبه نخست تولیدات مدارک علمی در رشته هوافضای منطقه در اختیار ایران قرار دارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران به عنوان دوست و همپیمان برادران کرد که همواره و در سختترین شرایط در کنار آنها بوده است برگزاری رفراندم را تأمینکننده منافع اقلیم کردستان ارزیابی نمیکند و با آن مخالف است. جدایی کردستان از عراق به مفهوم پایان تمامی توافقات نظامی و امنیتی میان ایران و آنهاست.

وزیر آموزش و پرورش: ادامه تحصیل دانشآموزان فنی حرفهای و کار و دانش از امسال فقط از طریق دانشگاههای وابسته به وزارت علوم امکانپذیر است و آموزش و پرورش در این زمینه مسئولیتی ندارد.

معاون پژوهشی و فناوری وزارت بهداشت: تقریباً ۲۰ درصد ایرانیان دیابت دارند و بیشاز ۹۰ درصد ایرانیان تحرک کافی ندارند. بیشاز ۲۵ درصد افراد در ایران کبد چرب دارند و مهمترین عامل مرگ در افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند بیماریهای قلبی و عروقی است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج