*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٦٩٥٤ ١١:٣٢ - 1396/10/23   من «مسیح در شب قدر» هستممن یار مهربانم ارسال به دوست نسخه چاپي


من «مسیح در شب قدر» هستممن یار مهربانم

من «مسیح در شب قدر» هستم


زمستان سردی است، برف و یخ خیابان‌ها را پوشانده؛ اما گرمای ماه رمضان به اوج رسیده‌است. شب‌های نوزدهم و بیست‌ویکم گذشته و امشب شب بیست‌وسوم است؛ شبی که احتمال قدر بودنش، از دوشب قبل هم بیشتر است. پس برای هر مسلمانی، امشب باید مهم‌ترین شب سال باشد. با ارزش‌ترین ماه سال، ماه رمضان و بالاترین شب ماه رمضان، شب قدر است. شبی که سرنوشت سال آینده تمام انسان‌ها در آن نوشته می‌شود. این شب‌ها رنگ و بوی عزا هم دارند. این پنجمین شب است که بر مصیبت حضرت علی علیه‌السلام اشک می‌ریزیم...

زمستان سردی است، برف و یخ خیابانها را پوشانده؛ اما گرمای ماه رمضان به اوج رسیدهاست. شبهای نوزدهم و بیستویکم گذشته و امشب شب بیستوسوم است؛ شبی که احتمال قدر بودنش، از دوشب قبل هم بیشتر است. پس برای هر مسلمانی، امشب باید مهمترین شب سال باشد. با ارزشترین ماه سال، ماه رمضان و بالاترین شب ماه رمضان، شب قدر است. شبی که سرنوشت سال آینده تمام انسانها در آن نوشته میشود. این شبها رنگ و بوی عزا هم دارند. این پنجمین شب است که بر مصیبت حضرت علی علیه‌السلام اشک میریزیم.

همیشه در شبهای قدر به این فکر میکنم که دعاها و درخواستهای حضرت آقا در این شبها چیست؟

به امشب امید بستهام و برنامه چیدهام و زمانبندی کردهام؛ بسیار اعمال، آداب و خواسته دارم. باز هم با خود میاندیشم که من ناچیز، این همه حاجت دارم، رهبرمان با این همه دغدغه برای انقلاب و کشور و جهان اسلام، چه شرایطی در شب قدر دارند. چه برنامهای ریختهاند؟ و کدام عمل را برای تقرب به خدا مناسبتر یافتهاند؟

در همین فکرها هستم که صدای تلفن بلند میشود. از دفتر است، گفته میشود که امشب برنامه رفتن به منازل خانواده شهدای ارمنی را داریم...."

٭ ٭ ٭

صحنههای سرکشی رهبر معظم انقلاب به خانوادههای شهدای اقلیتهای دینی همواره جذابیتهای خاص خود را داشته است آنگونه که احساس میکنم نه از جنس واژه بلکه از جنس تصویرهایی هستم که دیدنشان آسمان چشم هر بیینده ای را بارانی می کند.

آن چه شیرینی این دیدارها را دو چندان میکند آن است که معمولاً خانوادههای میزبان نمی دانند مهمان موعودشان رهبر فرزانه انقلاب است و مواجهه یک بارهشان با محبوبشان سخت جذاب و تماشایی است.

آری من"مسیح در شب قدر" هستم، کتابی خواندنی که نشر صهبا اقدام به انتشارم نموده است و به دست خیلی از کتاب دوستان رسیدهام.

من بیست و سه فصل دارم با مقدمهای که خواندنش شما را به درک بهتری از ارتباط اسلام و مسیحیت و ...میرساند.

در پایان توجه شما را به فراز دیگری از خود جلب میکنم: آقای وارطانیان [نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی] از وسعت اطلاعات آقا متعجب میشود؛ به قابی که به دیوار نصب شده اشاره میکند، تصویر یک کلیسای بزرگ است.

- دو نفر از حواریون به ایران آمدند که مزار یکیشان در این کلیسا است.

- عجب! همین قرهکلیسای معروف؟

وارطانیان با لبخندی حاکی از خوشحالی که آقا قرهکلیسا را میشناسند، بلند میشود و قاب عکس را به ایشان میدهد.

- این کلیسا، حکم واتیکان را برای ارامنه سراسر جهان دارد. در واقع واتیکان هم مزار یکی دیگر از حواریون است.

آقا نام آن حواری را که در قرهکلیسا مدفون است را میپرسند.

- تادئوس. از یازده حواریون حضرت عیسی، دو نفرشان در ایران شهید شدند. در نقاشی معروف شام آخر داوینچی هم تصویرش کشیده شده

- از این دو حواری، آثاری هم در انجیل هست؟

- بله! بله! داریم.

- نام ارمنی این کلیسا چیست؟

- سن تادئوس...

 بیژن شهرامی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج