*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٨٥٢٧ ١٢:١٩ - 1396/12/16   من «حرمان هور» هستممن یار مهربانم ارسال به دوست نسخه چاپي


من «حرمان هور» هستممن یار مهربانم

من «حرمان هور» هستم


بسم الله الرحمن الرحیم فقط، نگذارید حرف امام زمین بماند؛ همین. حدود یک ماه روزه قرض دارم تا برایم بگیرید و برایم از همگی حلالی بخواهید. والسلام کوچک‌ترین سرباز امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف احمدرضا احدی ٭ ٭ ٭ این وصیت‌نامه مختصر اما پر معنا آخرین سفارش شهیدی سرافراز است که من دربر‌دارنده دست نوشته‌هایش هستم: "...چه کسی می‌داند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را می‌درد؟ ..

بسم الله الرحمن الرحیم

فقط، نگذارید حرف امام زمین بماند؛ همین. حدود یک ماه روزه قرض دارم تا برایم بگیرید و برایم از همگی حلالی بخواهید. والسلام

کوچکترین سرباز امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف

احمدرضا احدی

٭ ٭ ٭

این وصیتنامه مختصر اما پر معنا آخرین سفارش شهیدی سرافراز است که من دربردارنده دست نوشتههایش هستم:

"...چه کسی میداند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را میدرد؟

چه کسی میداند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا، به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب کودکم کجاست؟ جوانم چه میکند؟ دخترم چه شد؟

به راستی ما کجای این سوالها و جوابها قرار گرفتهایم؟

کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکسهای جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود، از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است؟ آن مظاهر شرم و حیا...

کدام پسر دانشجویی میداند هویزه کجاست؟ چه کسی در هویزه جنگیده؟ کشته شده و در آنجا دفن گردیده؟ ..."

شهید احدی نفر اول کنکور سراسری در رشته علوم تجربی در سال 1364 بود و این توفیق را در حالی رفیق راه خود کرد که از سه سال قبلش در جبههها حضور داشت و زخمی شدن در عملیاتی بزرگ مثل رمضان را تجربه کرده بود.

او دانشآموختهی دانشگاه شهید چمران تهران بود و آرزو داشت رایحهی جهاد و شهادت از مراکز آموزش عالی بیش از پیش استشمام شود.

شهید احدی راوی صادق وقایع و صحنههای جنگ است و جالب آن که ادیبانه قلم میزند و بر خلاف شیوههای نگارشی مشابه،دوم شخص مفرد را مخاطب قرار میدهد:

"...دیگر سوی چشمهای پسرک به جایی نیست. حتی به تو نیز نمینگرد... اینک پشت سرش یک شکاف عمیق برداشته و به جای قطرات عرق که روی چهرهاش بود، این بار قطرات خون آرام آرام از پس سرش به زمین داغ میچکد...»

٭ ٭ ٭

خوب است بدانید که مرا آقای علیرضا کمری در 234 صفحه به رشته تدوین درآورده و از طریق نشر سوره مهر در اختیار علاقهمندان قرار داده است.

و نکته آخر مطلبی است که ناشرم دربارهام نوشته:

"کتاب حرمان هور براساس دستنوشتههای شهید احمدرضا احدی در حین جنگ تألیف شده و از اینرو فضای حاکم بر جبهههای جنگ بهخوبی در آن منعکس شده است. تحصیلات آکادمیک شهید احمدرضا احدی و تسلط او به ادبیات ایران و جهان، این اثر را از دیگر آثار حوزهی ادبیات دفاع مقدس متمایز میکند. زبان منظوم و نثر شیوای نگارنده، رنگ و بویی شاعرانه به جنگ بخشیده و استفاده از اشعار کلاسیک و مدرن فارسی، به غنای ادبی این دستنوشتهها کمک فراوانی کرده است."

بیژن شهرامی

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج