*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب شماره خبر: ٤٠٤٣٧٥ ١٢:٣١ - 1397/09/27   من «نامه‌های فهیمه» هستم ارسال به دوست نسخه چاپي


من «نامه‌های فهیمه» هستم

من «نامه‌های فهیمه» هستم


«... پس از گذشت پنج‌ماه از حضور غلامرضا در جبهه، او به تهران بازگشت تا همراه با فهیمه به زیارت امام خمینی قدس سره و خواندن عقد راه یابند. وقتی امام از فهیمه برای جاری ساختن صیغه عقد درخواست وکالت می‌کند، فهیمه به امام می‌گوید: «جواب مثبت من مشروط است!» و در ادامه می‌گوید: «به شرط دعای شما برای شهادت هر دوی ما در این دنیا و قبول شفاعت ما در آخرت» و امام با متانتی خاص فرمودند...

«... پس از گذشت پنجماه از حضور غلامرضا در جبهه، او به تهران بازگشت تا همراه با فهیمه به زیارت امام خمینی قدس سره و خواندن عقد راه یابند. وقتی امام از فهیمه برای جاری ساختن صیغه عقد درخواست وکالت میکند، فهیمه به امام میگوید: «جواب مثبت من مشروط است!» و در ادامه میگوید: «به شرط دعای شما برای شهادت هر دوی ما در این دنیا و قبول شفاعت ما در آخرت» و امام با متانتی خاص فرمودند: «موفق باشید. رسول خدا شفاعت شما را بکنند.» جالب این است که تنها خرید این ازدواج دو عدد حلقه نقره بود که به سفارش فهیمه و غلامرضا عبارت «تنها ره سعادت: ایمان، جهاد، شهادت» بر آن حک شده بود و باید گفت که غلامرضا در جریان مأموریت خنثی کردن مین به شهادت رسید و این در حالی بود که در پیکر متلاشی شده او حلقه ازدواجش با نقش پیش گفته خودنمایی خاصی داشت...»

آنچه از نظرتان گذشت فرازی از مطالب خواندنی چهار بخشیام (سرآغاز نامه، یادداشتها، نامهها و ضمایم) است که میکوشد تا نقش برجسته بانوان در دفاع مقدس را در امتداد نگاهها قرار دهد.

اما فهیمه که بود؟ بانویی با ایمان که با جوانی مؤمن به نام غلامرضا صادقزاده (دانشجوی رشته رایانه دانشگاه صنعتی شریف) ازدواج کرد و نامههایی به او نوشت که در خلوتگاه و بیگاهش در جبهه بارها خوانده شد:

«... قدر این لحظات را بدانید که شما در چند قدمی الله هستید. بدانید که اینجا مردم برای شما عابدان شب و شیران روز دست به دعا برمیدارند. باور کن رضا، دلم آنگونه دگرگون شده که قلمم را توان رسم آن حال نیست. آنجا که انسان خود را در چند قدمی الله میبیند چه حالی دارد. باور کن قصدم بازی با واژهها نیست که بگویی هر بار نامهای میآید، واژهها رژه میروند. ولی دلی دارم که جز خدا از آن آگاه نیست. بگذار به الله بسپارمش که بهترین نگهبان این لحظات است.»

او تا زنده بود به همسر مجاهد و شهیدش عشق ورزید و حالا که به دیدار حق شتافته نامههایش به وی برای خوانندگان درسآموز و سرشار از نکات آموزنده است:

«فهیمه همسرت در فراقت نخواهد گریست که مردم بگویند... بلکه در تنهاییهایم به غربت اسلام مینگرم و این فراقها را هیچ میپندارم، قطرهای در مقابل دریا، خسی در میقاتی و پر کاهی در مقابل کوهی. احساس میکنم چه خوب بود همه کارها برای خدا بود...

خوب است بدانید من به کوشش علیرضا کمری و تلاش نشر سوره مهر گردآوری و چاپ شدهام و بارها تجدید چاپ را تجربه نمودهام.

بیژن شهرامی

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج