*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


تازه‌های علمی شماره خبر: ٤٠٤٤٩٦ ١٥:٣٦ - 1397/09/28   جهت استفاده در هوای آلوده  ماسک تنفسی نانویی برای کودکان تولید شد ارسال به دوست نسخه چاپي


جهت استفاده در هوای آلوده  ماسک تنفسی نانویی برای کودکان تولید شد

جهت استفاده در هوای آلوده ماسک تنفسی نانویی برای کودکان تولید شد


محققان یک شرکت ایرانی موفق به تولید ماسک سوپاپ‌دار حاوی نانوالیاف جاذب گرد و غبار ویژه کودکان شدند. به گزارش خبرنگار مهر، بررسی محصولات نانو و ارائه تأییدیه نانو مقیاس به آن‌ها از جمله فعالیت‌های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۴ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه‌شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به‌ ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان کمک می‌کند...


محققان یک شرکت ایرانی موفق به تولید ماسک سوپاپدار حاوی نانوالیاف جاذب گرد و غبار ویژه کودکان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی محصولات نانو و ارائه تأییدیه نانو مقیاس به آنها از جمله فعالیتهای مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۴ سال گذشته بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضهشده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرفکنندگان کمک میکند.

یکی از این محصولات که توسط یک شرکت دانشبنیان به تولید رسیده، ماسک سوپاپدار حاوی نانوالیاف جاذب گرد و غبار ویژه کودکان است.

با توجه به اینکه کودکان جزء افراد حساس جامعه طبقهبندی میشوند و نسبت به هوای آلوده آسیبپذیرتر هستند، استفاده از ماسکهای تنفسی با قالب طراحی شده کوچک جهت جلوگیری از ابتلای آنها به بیماریهای تنفسی ضروری به نظر میرسد.

ماسک ویژه کودکان حاوی نانوالیاف، از چندین لایه تشکیل شده که یکی از لایههای میانی حاوی نانوالیافی با قطر نانومتری است. لایه حاوی نانوالیاف برای جلوگیری از ورود ذرات مضر میکرونی به دستگاه تنفسی انسان است.

با توجه به استفاده از نانوالیاف در ماسکهای تنفسی، کارایی این نوع ماسکها در مقایسه با انواع تجاری آن به صورت قابل ملاحظهای بهبود مییابد.

ماسکهای اصلاح شده با نانوالیاف با توجه به کیفیت بالایی که دارند، جهت استفاده در هوای آلوده کلانشهرها کارایی بالایی داشته و استفاده از آنها توصیه میشود.

این محصول توسط ستاد توسعه فناوری نانو تأییدیه نانو مقیاس دریافت کرده است.

 

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج