*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٨٥٨٧ ١٥:١٩ - 1398/05/21   تأثیر قدرت جهانی مقاومت در معادلات سیاسی روزبه‌روز بیشتر می‌شودعضو ارشد حزب‌الله لبنان ارسال به دوست نسخه چاپي


تأثیر قدرت جهانی مقاومت در معادلات سیاسی روزبه‌روز بیشتر می‌شودعضو ارشد حزب‌الله لبنان

تأثیر قدرت جهانی مقاومت در معادلات سیاسی روزبه‌روز بیشتر می‌شود


شیخ نبیل قاووق با بیان این‌که قدرت جهانی مقاومت با وجود تحریم‌ها افزایش یافته است و امروز مقاومت برای ساختن پیروزی جدید در لبنان و امت آماده می‌شود، افزود: امروز آمریکا در حالت سرخوردگی و ناکامی است؛ چرا‌که علی‌رغم هزینه‌های فراوان آمریکا، قدرت و تأثیر حزب‌الله در معادلات سیاسی روزبه‌روز بیشتر می‌شود...

به گزارش خبرگزاری حوزه، شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزبالله، ۱۲مرداد طی مراسمی که برای شهدای مقاومت اسلامی برگزار شد، گفت: سفارت آمریکا در لبنان که برای فتنهانگیزی و تحریک علیه مقاومت تلاش میکند، حزبالله را به تعطیلی جلسه شورای وزیران متهم کرده است.

وی افزود: آمریکا در حالت سرخوردگی و ناکامی است؛ چراکه علیرغم هزینههای فراوان آمریکا، قدرت و تأثیر حزبالله در معادلات سیاسی روزبهروز بیشتر میشود.

شیخ قاووق تصریح کرد: حزبالله به مسئولان ذیربط اطلاعرسانی کرده که در جلسه شورای وزیران در صورت دعوت، مشارکت خواهد کرد و ما برای نجات کشور تلاش و تأکید میکنیم.

عضو ارشد حزبالله با بیان این که دشمنان محور مقاومت در سوریه شکست خوردند و به ابزار تحریم و قرار دادن در لیست تروریسم روی آوردهاند، ادامه داد: این مسئله جدید نیست؛ چراکه آنها 30 سال است که مقاومت را در لیست تروریسم قرار دادهاند و انواع فشارهای مالی و اقتصادی را تحمیل کردهاند که این، نشان از ناتوانی و ناامیدی آنها در میدان دارد. شیخ قاووق با تأکید بر اینکه آنها در جنگ 33 روزه نتوانستند دستاوردی داشته باشند، با تحریم نیز نخواهند توانست به نتیجهای برسند، گفت: تحریمهای 30ساله آمریکا علیه حزبالله چه نتیجهای داشته است؟ آیا مقاومت دست از سلاحش برداشت یا موضعگیری‌‌های خود را تغییر داد یا از سوریه عقبنشینی کرد؟!

وی افزود: مقاومت علیرغم تشدید تحریمهای مالی و اقتصادی، میدان جنگ و مبارزه با خطر تکفیری در سوریه و یاری فلسطین را رها نکرد و موضع خود را نسبت به سرکوب و ظلم رژیم آلخلیفه علیه ملت بحرین یا تجاوز سعودی علیه یمن تغییر نداده و هرگز تغییر نخواهد داد.

عضو شورای مرکزی حزب الله تأکید کرد: علیرغم افزایش تحریمها علیه مقاومت، بر قدرت و حمایت مردمی از آن در لبنان، منطقه و جهان افزوده شده و مقاومت برای ساختن پیروزی جدید در لبنان و امت آماده میشود.


 


خروج