*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٥٩٤٠ ١١:٢٤ - 1399/09/09   آیت‌الله اعرافی در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای استان همدان تأکید کرد ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله اعرافی در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای استان همدان تأکید کرد

برای بزرگداشت آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی با دل و جان در خدمتیم


مدیر حوزه‌های علمیه تهیه و تنظیم دانشنامه حوزوی و علمای همدان را خواستار شد و گفت: ما در زمینه بزرگداشت حضرت آیت‌الله نوری همدانی با دل و جان در خدمتیم و اعلام آمادگی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله اعرافی، ۲۸ آبان در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای استان همدان که در دفتر مدیر حوزههای علمیه در قم برگزار شد، ضمن تبیین فعالیتها و اقدامات صورتگرفته در دوره جدید مدیریت حوزه، از قبیل طرح کارویژههای روحانیت، طرح آمایش، درختواره رشتههای تحصیلی و ...، به سیاست مدیریت حوزه نسبت به سایر استانها نیز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: ما در قبال استانها چند سیاست مهم را دنبال میکنیم، از جمله آن تفویض و واسپاری امور با اختیارات بیشتر؛ البته با تقویت نظارت هوشمند جهت ارتقا و تعالی حوزههای منطقهای و استانی برای پاسخگویی بیشتر به نیازهای جامعه و منابع پایدار میباشد.

وی گفت: ذیل همه این برنامهها حدود ۳۰ برنامه تعریف شده است؛ مثل واسپاری امتحانات، مجوز سطوح عالی، رسمیت پیدا کردن دروس خارج و برنامههای دیگری که در استانها پیگیری میشود.


آیتالله اعرافی افزود: ما از همه استانها خواستهایم که ذیل آن برنامههای اصلی و کلان حوزه، یک برش ۵ ساله حوزه استانی و برشی از طرح آمایش داشته باشند و حوزه استان همدان نیز، باید در این امر مشارکت جدی داشته باشد.


مدیر حوزههای علمیه تهیه و تنظیم دانشنامه حوزوی و علمای همدان را خواستار شد و گفت: ما در زمینه بزرگداشت حضرت آیتالله نوری همدانی با دل و جان در خدمتیم و اعلام آمادگی میکنیم.


یادآوری میشود، در ابتدای این دیدار تنی چند از نمایندگان شهرهای همدان، به بیان دیدگاهها و مشکلات طلاب این شهرستانها پرداختند.


خروج