*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > سخن بزرگان 


آیةالله‌العظمی بهجت(ره):
سخن بزرگان شماره 415
آیةالله‌العظمی بهجت(ره)
مهم‌تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی(عج) دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و انکار نکردن حضرت تا ظهور او می‌باشد.
 ٠٩:١٤ - 1394/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضرت آیةالله خوشوقت (ره):
سخن بزرگان شماره 414
حضرت آیةالله خوشوقت (ره)
تقوا همان گوش‌دادن به حرف خدا، یعنی انجام واجبات و ترک محرمات است؛ از همان ابتدا که پیغمبر مبعوث شده، خداوند مسئله تقوا را مطرح کرده و اطاعت خدا و ترک معصیت را به مردم ابلاغ کرده است؛ تمام کارهای خود را مصداق تقوا کنید و کاری کنید که دل و عقل باور کند که باید تقوا را رعایت کند.
 ٠٨:٥٦ - 1394/02/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 413
امام خمینی(ره)
این ادعیه در ماه مبارک رجب، و خصوصاً در ماه مبارک شعبان، این‌ها مقدمه و آرایشی است که انسان به حسب قلب خودش می‌کند، برای این‌که مهیا بشود برود مهمانی؛ مهمانی خدا!
 ٠٩:١٩ - 1394/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 412
امام خمینی(ره)
اگر چندی مواظبت کنید و انس قلبی حاصل شود، در همین عالم از مناجات با حق لذت‌ها می‌برید که با هیچ یک از لذات این عالم طرف نسبت نیست؛ چنان‌چه از مطالعه احوال اهل مناجات با حق، این مطلب روشن می‌شود
 ١٣:١٢ - 1394/01/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 411
آیةالله‌العظمی مرعشی نجفی(ره)
سفارش‌ مى‌كنم بر صله رحم؛ چه آن، سبب توفیق براى اعمال صالحه و شایسته و زیادى عمر و بركت و روزى انسان است.
 ١١:٥٨ - 1393/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 410
امام خمینی (ره)
همان‌طور که مکلفیم که خودمان را حفظ کنیم و خارج کنیم از ظلمات به نور، مکلف هستیم دیگران را همین‌طور دعوت کنیم.
 ١١:٤٤ - 1393/12/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 409
علامه محمدتقی جعفرى(ره)
تنها حیات معقول است كه مى‌تواند عظمت و ارزش تكلیف را، عنصر اساسى حیات تلقى نماید. آن انسان رشدیافته كه انسان‌ها را اجزاء خود مى‌داند، با سقوط هر یك از آن‌ها، تباهى جزیى از خود را مشاهده مى‌كند.
 ١٠:٢٩ - 1393/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 408
حضرت آیةالله‌العظمی بهجت (ره)
در تعبدی‌ات، کوه کندن از ما نخواسته‌اند؛ سخت‌ترینش نمازشب خواندن است که در حقیقت، تغییر وقت خواب است نه اصل بی‌خوابی؛ بلکه نیم‌ساعت زودتر بخواب، تا نیم‌ساعت زودتر بیدار شوی!
 ١٢:٠٧ - 1393/11/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 407
شارح بزرگ نهج‌البلاغه، علامه محمدتقی جعفرى(ره)
اخلاص در اندیشه و گفتار و عمل، عامل لایروبى چشمه‌سارهای درونى است. هر لحظه‌اى كه در زندگانى انسانى، بدون آگاهى به حكمت وجود خویش و بدون توجه به این‌كه: از كجا آمده و به كجا می‌رود، سپرى شود، مرگ ابدى است.
 ١١:٣٨ - 1393/10/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 406
امام خمینی(ره)
بركت وجود رسول اكرم(ص) بركتى است كه در سرتاسر عالم از اول خلق تا آخر یك هم‌چو موجود با بركت نیامده است و نخواهد آمد. اشرف وجودات و اكمل نسان‌ها و بزرگ‌تر مربى بشر این وجود مبارك است.
 ١١:٣٨ - 1393/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 405
آیةالله‌العظمی آخوند خراسانی(ره)
انسان کامل باید به کمال دقت، ملاحظه حال خود و مراقبت مرتبت خود نماید،تا آن‌که امر بر او مشتبه نشود و آن‌چه مقتضای استعداد و قابلیت اوست در مقام عبادت‏ و بندگی عمل بر طبق او نماید.چه بسا می‏شود شخص اعتقاد می‏کند در عمل مخلص است و لکن در واقع نه چنین است، (بلکه) از روی شرک خفی و توحید نفس یا ریا است.
 ١١:٤٢ - 1393/09/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیةالله‌العظمی بهجت(ره)
سخن بزرگان شماره 404
آیةالله‌العظمی بهجت(ره)
اگر کسی مقید باشد مطلق نماز را در اول وقتش بخواند،تکوینا روز به روز بالاتر رفته و به نماز عالی می‌رسد.
 ١٣:٢٨ - 1393/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
متفکر شهید، آیةالله مرتضی مطهری(ره) :
سخن بزرگان شماره 403
متفکر شهید، آیةالله مرتضی مطهری(ره)
گریه برای این است که پرتوی از روح حسین‌بن علی(ع) در روح ما بتابد. اگر اشکی که ما برای او می‌ریزیم، در مسیر هماهنگی روح ما باشد؛ روح ما پرواز کوچکی با روح حسین بکند؛ ذره‌ای از همت او، از غیرت او، حریت او، از ایمان او، از تقوای او، از توحید او، در ما بتابد و چنین اشکی از چشم ما جاری شود؛ آن اشک، هرچه دلتان بخواهد قیمت دارد.
 ١٢:٢٩ - 1393/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 402
شهید اول(ره)
در هر حال و مکان دانش‌آموز باش. پرگو مباش. بیشتر به شنیدن علاقه‌مند باش تا گفتن. با قرآن مأنوس باش. وردی از قرآن را برای خودت برگزین. اگر می‌توانی قرآن را حفظ کن و اگر ممکن نیست، هرچند آیه‌ای که در توانت هست، از بر کن
 ١٣:١٨ - 1393/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 401
آیةالله احمدی میانجی(ره)
روابط خود را با اهل‌بیت(ع) روزبه‌روز زیادتر کنید. همواره توسل داشته باشید ولو با خواندن زیارت جامعه یا امین‌الله یا زیارت عاشورا. با آنان درد دل کنید و به در خانه غیرآنان نروید. با امام زمان(عج) همیشه رابطه برقرار کنید.
 ١١:٠٩ - 1393/07/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 400
علامه حلی (ره)
سرآمد دشواری و سختی دانایی است و دانا، چشم خویش را بر بسیاری از زیبایی‌های زودگذر دنیا خواهد بست
 ٠٩:٠٩ - 1393/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 399
آیةالله احمدی میانجی(ره)
آدم باید خود را از همه بندگان خدا، پایین‌تر بداند.به هیچ بنده خدا و مخلوق خدا که می‌رسد نمی‌تواند و نباید بگوید او از من بدتر است.البته کفار را نمی‌گویم، ولی این بندگان خدا که به ظاهرشان نمی‌آید آدم خوبی باشند شاید حالاتی داشته باشند که خدا نظری و عنایتی به آن‌ها نموده است.
 ٢١:٢٣ - 1393/06/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 398
آیةالله احمدی میانجی (ره)
اگر در جامعه اسلامی، همه برای خودشان وظیفه بدانند، در خانه خودشان، در محله خودشان، هر جا خلافی می‌بینند با زبان‌خوش نصیحت کنند، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.
 ١١:٣٦ - 1393/06/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 397
آیةالله‌العظمی میرزا جواد تبریزی(ره)
طلبه اگر بخواهد مورد عنایت پروردگارش قرار گیرد باید روشی متفاوت از سایر مردم داشته باشد.اگر طلبه اشتباه کند، به اسم دین تمام می‌شود؛بنابراین باید دقت کرد تا اشتباهی رخ ندهد که قلب امام زمان (عج)به درد آید.
 ١١:٣٦ - 1393/05/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 396
امام خمینی(ره)
سعی کن از مجالسی که انسان را از یاد خدا غافل می‌کند پرهیز نمایی که با خو گرفتن به این مجالس ممکن است از انسان سلب توفیق شود که خود مصیبتی است جبران‌ناپذیر. (نامه به مرحوم حاج سیداحمدآقا)
 ١٢:١٨ - 1393/05/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 394
شارح بزرگ نهج‌البلاغه، علامه محمدتقی جعفری(ره)
اعتقاد به خداوندی كه نقشی در زندگی معتقد ندارد، اعتقاد نیست، بلكه نوعی از پدیده‌های درونی است كه تشریفات روانی نامیده می‌شود. به عقیده ما، بشر یك میلیون اشتباه ندارد، بلكه تنها و تنها، یك اشتباه مرتكب شده است و آن این است كه: هدف و ایده‌آل زندگی خود را نمی‌داند.
 ٠٩:٤٦ - 1393/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 393
آيةالله‌العظمي بهجت(ره)
نصيحتي از اين بالاتر نيست که انسان، تصميم جدي بگيرد که اگر خداوند به او يک‌صد سال عمر هم داد، عاملاً و عامداً حتي يک آن، معصيت نکند. اگر چنين حال واقعاً براي او پيدا شد، خداوند، او را کمک مي‌کند و توفيق مي‌دهد.
 ١١:٠٣ - 1393/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره392
عالم عارف ملا حسين‌قلي همداني(ره)
اگر شخص انساني فهميد حقارت و پستي خود را، بعد از آن فهميد عظمت و قدرت حضرت ملک‌الملوک را، البته خواهد فهميد که قدم جرأت برداشتن و اقدام به معصيت نمودن در حضور چنين سلطان عظيم‌الشأن، در نهايت قبح و شناعت و ...
 ١٠:٠٦ - 1393/03/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 391
آيةالله‌العظمي شيخ محمدتقي اصفهاني(آقا نجفي)(ره)
آگاه باش! بدترين افراد کسي است که خداوند او را به خود وانهد و او، از راه ميانه منحرف شده و بي‌راهنما به حرکت خود ادامه دهد.چون او را به دنيا و متاع آن خوانند، آغوش گشايد و در انجام کارهاي آخرت کسل و بي‌حال باشد.
 ٠٥:٣٣ - 1393/03/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 390
آيةالله‌العظمي بهجت(ره)
مسئله مهم دوستي اهل‌بيت(ع) است که فريقين بر آن اتفاق دارند. مسلمين در حال حاضر، در اين‌باره اختلاف و مشکلي ندارند. البته حساب وهابي‌ها و مبغضين به اهل‌بيت(ع) جداست. وهابيون نه شيعه هستند و نه سني؛ وهابيت يک جريان سياسي است که ربطي به شيعه و سني ندارد.
 ١٣:٠٤ - 1393/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 389
شارح بزرگ نهج‌البلاغه، علامه محمدتقي جعفري(ره)
جامعه‌اي كه شخصيتي مانند اميرالمؤمنين، حضرت علي‌بن ابي‌طالب(ع) را كه همه گفتارها و كردارها و انديشه‌هايش حق بوده، جدي نگيرد و موجوديت خود را به وسيله تعليم و تربيت او تكامل نبخشد، بديهي است با چه نتايجي مواجه خواهد گشت. اگر بشريت با اين قيافه ملكوتي از نزديك آشنا بود و از تعليم و تربيت او برخوردار مي‌شد، امروزه كمال او به كجا رسيده بود؟
 ١٤:١٦ - 1393/02/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 388
استاد شهيد آيةالله مرتضي مطهري(ره)
يکي از علل عدم موفقيت ما مردم به اصلاح جامعه خود، همين است که هر فردي آنگاه که به خودش نگاه مي‌کند و به اعمال خودش نظر مي‌افکند، عينک خوش‌بيني به چشم مي‌زند و آن‌گاه که به ديگران و اعمال ديگران نظر مي‌کند، عينک بدبيني و بدگماني! و نتيجه اين است که هيچ‌کس خود را تقصيرکار نمي‌داند و چنين مي‌پندارد که تقصير به ديگران است!
 ١٢:٠٠ - 1393/02/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 387
امام خميني(ره)
او(حضرت فاطمه زهرا(س)) موجود ملكوتى است كه در عالم انسان ظاهر شده است، بلكه موجود الهى جبروتى در صورت يك زن ظاهر شده است. معنويات، جلوه‏هاى ملكوتى، جلوه‏هاى الهى، جلوه‏هاى جبروتى، جلوه‏هاى ملكى و ناسوتى همه در اين موجود است.
 ٢٠:٤٦ - 1393/01/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 386
استاد شهيد آيةالله مرتضي مطهري(ره)
اگر در جامعه ما محيط آزاد برخورد آرا و عقايد به وجود بيايد؛ به‌طوري که صاحبان افکار مختلف بتوانند حرف‌هايشان را مطرح کنند و ما هم در مقابل، آرا و نظرات خودمان را مطرح کنيم، تنها در چنين زمينه سالمي خواهد بود که اسلام هرچه بيشتر رشد مي‌کند.
 ١٥:٥٥ - 1392/12/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخن بزرگان شماره 385
آیةاللّهالعظمی بهجت (ره)
معرفةاللّه، اعظمُ‌العبادات است؛ و همه‌ی تکالیف، مقدمه‌ی معرفت خدا هستند، ولی معرفت خدا واجب و مطلوبِ نَفْسی است./ اگر کسی اهلیّت داشته باشد، یعنی طالب معرفت باشد، و در طلب، جدیت و خلوص داشته باشد، در و دیوار به‌اذن‌اللّه معلّمش خواهند بود. وگرنه، سخن پیغمبر (ص) هم در او اثر نخواهد کرد، چنان‌که در ابوجهل اثر نکرد!
 ١٠:٤٠ - 1392/12/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>

يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام